5 fíglů jak získat čas na čtení

„Závidím ti, že máš na čtení tolik času!“ Věta, která dokáže popíchnout každého knihomola. Je tolik knih, které by si chtěl ještě přečíst a vychází stále další, nové a ještě zajímavější. Každá přečtená stránka a pročtená minuta se počítá. Proto je potřeba využít každé náhle získané vteřinky. Inspirujte se neobvyklými čtenářskými místy a čtěte ještě víc než doposud.

Hlavní zásadou každého knihomola je, nikdy nikam nechodit bez knihy. Nikdy a opravdu nikam. Doma  v posteli si klidně louskejte dvou kilovou bichli, ale v kabelce či kapse noste vždy nějaký útlý univerzální svazeček. Při vynášení odpadkového koše si můžete zabouchnout vchodové dveře a pak budete muset čekat, než vám někdo přijde otevřít. Čas navíc! Kamarádka místo ve dvě, dorazí na domluvené kafíčko až v půl třetí – čas navíc! Díváte se na sobotní celovečerní film, který je bohatě protkán nekonečnými reklamami – snad už to není potřeba zdůrazňovat, ale přeci jen možná ještě jednou pro ty závistivé provokatéry – ČAS NAVÍC!!!

Dopravní prostředky – někdo se v nich kodrcá denně, někdo jen svátečně. Ale pokaždé hrozí stejné riziko – zpoždění. Místo nadávání využijte ideální příležitosti pro přelouskání pár kapitol. Na delší cesty mějte raději v zásobě i druhou publikaci. Přestava klidně i několika hodin bez dostatečné duševní potravy je děsivá. I pravidelných protivných patnáct minut dvakrát denně tramvají po přecpaném městě je jako stvořených k ponoření se do rozečteného příběhu.

KOUKNI SE  3 nejlepší americké romány všech dob

Čekárny u lékaře – neoblíbené to místnosti. Vždy se v nich tísní několik nešťastníků hrajících hry na mobilu i těch, kteří z nouze čtou farmaceutické letáky nastrčené doktrorkou na odkládací stolek. Slyšíte, jak na vás váš univerzální svazeček křičí z kabelky či kapsy – vytáhni mě, vytáhni!?

Školení, přednášky, konference, vyučovací lekce – každý se jich někdy musíme účastnit. Najdou se během nich okamžiky, kdy je poslouchání přednášejícího ztrátou času a vy můžete nenápadně vytáhnout zajímavější text ke vstřebávání.

Čtení na toaletě je výhradou hlavně mužského pohlaví. U tohle bodu se mi nechcce moc rozepisovat, stačí snad jen říct, že na našem záchodě máme několik knih a návštěvy se tam občas zapomenou. Můj muž dokonce tvrdí, že jindy než zde na čtení nemá čas.

Každý někdy obědvá sám. Proč si před talíř nepoložit rozečtenou knihu a zhltnout společně s pokrmem i pár stránek? Zde si dovolím připojit malou vychytávku pro maminky na mateřské – i při kojení se dá pohodlně přečíst pár odstavců.

A na závěr jednou upozornění. Bacha na čtení při chůzi, hrozí poranění knihomola i poničení knihy!

Čtení zdar a knihomolům zvlášť!

Leona Šťávová

Předchozí článekRECENZE: Čáry máry na zdi aneb sprejerství Václava Čtvrtka
Následující článekRECENZE: Nultá hodina ukazuje člověka ve vší protikladnosti

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 + 16 =