5 důvodů, proč bude Iron Fist super

Iron Fist je v české kotlině neznámá postava. Jedná se však o jednoho ze stěžejních marvelovských hrdinů. Internetová televize Netflix o něm teď připravuje svoji sérii, která bude k dispozici ke zhlédnutí za dva týdny. To samé udělali už s Daredevilem, který se dočkal alespoň celkem nudného filmu i v Česku. Iron Fist je však stále pro nás velká neznámá. Pokud nejste fanoušci a horliví čtenáři komiksu, pravděpodobně toho moc o tomhle žlutém drakovi nevíte. My jsme už upozorňovali na trailer zde. V tomto článku přidávám seznam pěti věcí, proč je na místě těšit se na novou seriálovou řadu.

 

Iron Fist má bohatou komiksovou historii

Iron Fist není za velkou louží, na rozdíl od nás, téměř neznámá postava. Původně byl stvořen, aby Marvel vydělal na Kung-Fu šílenství ze sedmdesátých let. jenže tenhle mistr bojových umění se jen tak nevzdává a podařilo se mu uchytit se na dlouhou dobu a nikoliv pouze jako boční postava hlavních dějových linií Marvelu. Newyorčan Danny Rand se vydává, hádáte správně, do Tibetu. Cesta skončí tragicky. Zahynou mu, hádáte správně, oba rodiče. Danny je proto vychováván mnichem. Jako dospělý mistr bojového umění se vrací do New Yorku aby mohl spravovat otcovu obrovskou korporaci. Setkává se s řadou dalších hrdinů. To je příběh vzniku Iron Fista.

Další nadějný herec v hlavní roli

Ať se Marvel dotkne čehokoliv, vždy se to, v přeneseném významu, stane zlatem. Superhrdinové již stvořili mnoho filmových legend, které by jinak mohly upadnout v zapomnění. Tentokrát do hlavní role obsadili herce ze Hry o trůny, osmadvacetiletého Brita, Finna Jonese. Volba zprvu vyvolala několik bouřlivých reakcí, protože si někteří jedinci mysleli, že by bylo výhodné, aby byl Iron Fist ztvárněn Asiatem. Finn je vycházející hvězda, která udělá seriál neodolatelným. A to nejen díky svým kudrnám. Zajímavostí je, že producenti Marvelu  do hlavních rolí poslední dobou obsazují Brity. Například Benedicta Cumberbatche v roli Doktora Strange.

KOUKNI SE  Trailer: Očista navždy si nevystačí s jednou vraždící nocí v roce

Obrovská dávka Kung-Fu akce

Každý milujeme krvavé bitky. A kdo může být lepší v řezání hord nepřátel, než někdo, kdo má v přezdívce zmíněné železo a pěst? Netflix produkoval v nedávné době spíše mrazivé, nebo zábavné série. Je proto dobrou zprávou, že se vrací ke kořenům z Daredevila. Netflixu se zatím vždy povedlo to, že každý hrdina měl zvláštní a naprosto unikátní styl boje. Finn už se nechal slyšet, že absolvoval složité kurzy sebeobrany, aby se naučil bojovat. Doufejme, že se to vyplatí. Autoři nám už v traileru dávali nějaké ochutnávky bojových scén. Určitě se máme na co těšit, protože Iron Fist určitě nebude seriál založený na dialogu.

Poslední z týmu „Defenders“ se dočkal své show

Defenders jsou dalším neznámým subjektem. Tvoří skupinu dost podobnou v Česku již známým Avengerům. Defenders si ale zbytečně nehrajou na dobráky. Umí si při cestě za vyšším cílem promlátit cestu i skrze policii nebo klasické hrdiny. Mezi Defenders patří vedle Iron Fista také Luke Cage, Jessica Jones a Daredevil. Společně chrání ulice čtvrtí, na které by Iron Man nešáhnul ani ve svém naleštěném obleku. A všichni čtyři teď mají svojí vlastní show na Netflixu. Určitě se vše bude tak dokonale prolínat, že budete sledovat čtyři série, jako by šlo o jeden a ten samý seriál. Nebo aspoň tak to budu mít já.

KOUKNI SE  Trailer: Do kin vstoupil velkofilm Duna

Konečně hrdina s mystickými silami

V televizním vesmíru Marvelu je všechno. Miliardář, co lítá ve svém soukromém obleku, bůh co mlátí vesmírné parazity kladivem a dokonce i mluvící potkan. Jenom postavy, které by čerpaly
svoji sílu z mystického světa a magie chybí. Možná namítnete, že Doktor Strange je tak trochu mystický kouzelník. Jenže on je spíše Harry Potter na steroidech, než bojovník. To mu ale nemůžeme brát za zlé. Prakticky nemá ruce. Propojení magie s bojem proti klasickým chlápkům s baseballovou pálkou bude určitě zajímavým bonusem do bohatého světa, který Marvel za svoji dlouhou působnost vytvořil.

Jiří Makovský

Předchozí článekRecenze: Pojď sem, ať ti můžu dát pusu
Následující článekSexy nohy Gwyneth Paltrow

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + 6 =