4 Nejlepší herní remastery a remaky, které nás vrátí do dětství

Pamatujete si to? Ten moment, kdy jste poprvé někoho sejmuli v GTAčku, když jste se přidali ke Starému táboru v Gothicu, nebo když jste metali démonické vnitřonsti po stěnách v DOOMu? Kéž bychom si tyto chvíle mohli zopakovat. Moment, my vlastně můžeme…

 
The Secret of Monkey Island: Special Edition
Remake téhle klasiky, který byl vypuštěn do světa 19 let od původního vydání, nepřidává jen pár pixelů támhle a neroztahuje támhleto. Původní paleta s 256 barvami a 8 bitové audio byli nahrazeny ručně kreslenými ilustracemi, čerstvě nahraným soundtrackem a dabingem. The Secret of Monkey Island se díky svému humoru, vyvážené hratelnosti a zajímavé příběhu zapisuje mezi nejlepší point and click adventury. A díky tomuto povedenému remastru mezi nimi nejspíš i zůstane.
 
Legend of Grimrock
Původní Dungeon Master byl klasikou Atari ST. Kombunujíce logické hádanky s prozkoumáváním temných kobek se stal hlavním představitelem žánru. Remake na PC a Mac z roku 2013 Legend of Grimrock přesně napodobuje nepřirozený pohyb a otáčení se po devadesátí stupních, ale také navazuje autentickou atmosféru a stejný strach z kostlivců, kteří můžou čekat za každým rohem jako původní titul. A díky tomu je to prostě rameke, jak má být.
 
Elite: Dangerous
Osmdesátková vesmírná open-world prozkoumávací hra nám nabídla vesmírný simulátor, souboje, obchod, téměř nekonečný svět – a to vše jen ve 49 KB. To je jako GTA III 17 let před tím, než GTA III vyšlo. A ve vesmíru. Tenhle zážitek se nám snaží zprostředkovat i duchovní nástupce původní hry, Elite Dangerous, který vyšel v březnu 2014, a to s pomocí uvěřitelné fyziky a realistické grafiky, o které se hráčům před více než 30 lety ani nemohlo zdát.
 
Black Messa
Co dělají praví fanoušci místo nedočkavého hryzání si nehtů v nekonečném čekání na Half-Life 3? Přesně tak, dělají remake, na první díl. Tahle s láskou udělaná předělávka z rukou zapálených dobrovolníků nás vrací do vzpomínek v nové vypipiplané verzi a dokonce nám snadno umožňuje hru modovat. No není to nádhera?
Předchozí článekNejvětší filmové chyby v nejlepších hororech všech dob, které jste přehlédli
Následující článekRecenze: Čekání na Bojanglese je dojemné a nostalgické

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × 4 =