4 herci, kteří by se mohli stát Jamesem Bondem

Jak ten čas letí! Ani jsme se nenadáli a Daniel Craig chce pověsit svoje lakýrky na hřebík.

Skoro jak kdyby to bylo včera, kdy tento ušatý blonďák přebral otěže po Piercovi Brosnanovi, který se rozloučil dost možná nejhorším filmem celé série „Dnes neumírej“. A co čert nechtěl, Daniel Craig se nejspíš rozloučí dost možná druhou nejhorší bondovkou celé série.

SPECTRE si prošel tolika problémy, že je zázrak (nebo spíš neštěstí), že vůbec vyšel. A pro představitele 007 to byla velmi, ale velmi vyčerpávající zkušenost, na což sám Craig upozornil snad v každém rozhovoru, ve kterém tento rok odpovídal. A od té doby jsme slyšeli milionkrát, že Craig se svojí rolí skoncuje, na což jsme milionkrát slyšeli, že Craig u role zůstane.  Ale když se před několika dny objevila zpráva (Daily Mail), že Daniel odmítl hodně tučný šek, který mu SONY nabízelo za další dva filmy, vypadá to, že je s Craigovou sérií definitivně konec. A tak se nabízí zajímavá otázka. Kdo ho nahradí? Pojďme si tedy projít herce, kteří by se mohli stát Jamesem Bondem.

Damian Lewis

Bývalý špion Al-Kajdy by se mohl stát špionem Jejího veličenstva. Damian Lewis je nejznámější právě díky svojí rolí Nicholase Brodyho ze seriálu Homeland, za kterou získal zlatý glób a nebo za roli Richarda Winterse, britského vojáka z geniální mini série Bratrstvo neohrožených.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy 2021 podle exprezidenta Baracka Obamy

Podle několika zvěstí byl prý Damian smlouvě už velmi blízko, ale nakonec z toho tak nějak sešlo. Největší Damianovou slabostí je jeho vysoký věk. Ve 45 letech je o sedm let starší než Craig v době Casina Royale. Ale i přesto stále patří mezi největší favority na zisk prestižní role.

Můj názor je takový, že Damian je skvělý herec, ale za prvé je opravdu starý a za druhé vypadá jako lepší Láďa Hruška a ten mi jako svůdník nikdy nepřišel.

 

Michael Fassbender

Tak tohle je můj favorit! Michael je dozajista jedním z nejlepších herců jeho generace. Je to absolutní herecký chameleon, který dokáže skvěle zahrát záporáka (12 let v řetězech, X-Men), tak i klaďase (Hanebný pancharti, Jobs). Je sympatický, zvláštní, vysoký a tajemný. A taky je tak úžasně britský! Až na to, že je vlastně z Německa.

Možná se vám může zdát nepodstatné, že se Michael narodil v tehdejším NSR (zvláště když vyrůstal v Anglii), ale je otázka, zda to tak nepodstatné přijde i hlavounům ze SONY. Přeci jen obsadit do nejikoničtější role Anglie ne-angličana by mohlo být vcelku kontroverzní rozhodnutí.

Další věc, která vypovídá oproti Fassbenderovi, je jeho nejslavnější role. Magneto. Nikdo si totiž není úplně jistý, jaké mají Foxové plány s jejich nejlepším padouchem. Jestli natočí jeden, dva nebo třeba další tři filmy. K tomu si přidejte Assasina a je skoro jisté, že tahle herecká vytíženost mu dost možná nedá šanci zapojit se i do další časově náročné série.

KOUKNI SE  Filmové tipy na Vánoce: Na co se podívat

Idris Elba

Kdybych si měl vsadit na jednoho herce, byl by to právě Luther. Idris Elba je zkrátka fenoménem současnosti, sbírá jednu roli za druhou a dokazuje, že se jedná o  současně nejlepšího herce černé pleti.

A ať se nám to líbí nebo ne, tak Hollywood je teď na cestě multikulturizace, a tak se ze spousty doposud bílých postav stávají asiaté, Mexičané a černoši (nedávno například Michael B. Jordan jako Human Torch). No a logicky udělat z 007 černocha muselo být další na řadě. Elba má spousty zastánců, ale také spousty odpůrců. A když si vzpomenu jaký poprask vzbudilo to, že Craig neměl tmavé vlasy, tak si nějak nedokážu představit reakce na Elbu.

Můj názor je takový, že na barvě pleti v tomto případě opravdu moc nesejde (na rozdíl od několika jiných případů), ale u Idrise mi vadí jiná věc. Věk. Ano, stejně jako Lewis už i Elba má svá nejlepší léta skoro za sebou (43 let). A když si vzpomenete, jak divně vypadal Daniel Craig svádící dvacítky (a znásilňující Monicu Bellucci?), tak určitě netoužíme vidět Elbu dělající to samé třeba v padesáti dvou.

Tom Hiddlestone

Jestliže by byl Elba posunutí Bonda na novou cestu, tak Hiddlestone by byl návrat k tradicím. Vysoký a štíhlý fešák, s pořádným úsměvem a tmavými vlasy (přesně to, čím se Craig lišil od předchozích představitelů 007), který vzdáleně dává zavzpomínat na Seana Conneryho a Rogera Moora.

KOUKNI SE  3 nejlepší seriály roku 2021

To, co ovšem nejvíce rozšířilo spekulace o jeho obsazení jako Jamese Bonda, je nový seriál Night Manager. Hiddlestone si právě v této novince z dílny BBC střihl roli britského špióna a je nutno říct, že mu tato role sedla jako dělaná! A i přesto, že Tom popřel, že by ho kdokoliv kontaktoval v show Grahama Nortona, stále je považován za největšího favorita na zisk této slavné role.

Do jeho karet hraje i to, že bookmakeři přestali vypisovat kurzy na jeho šance! A to by mohlo znamenat, že je Tom neskutečně blízko.

Ať to dopadne jakkoliv, tak to bude ještě velmi zajímavé. Kdo ví, třeba ani jeden z těchto pánů povolení zabíjet nedostane a Jamesem Bondem se stane úplně někdo jiný. Například takový Tom Hardy, Benedict Cumberbatch, Richard Armitage nebo Andrew Lincoln by určitě také nikoho neurazili. A v neposlední řadě třeba nakonec Daniel Craig přece jenom splní přání Christophera Waltze a zahraje si Bonda ještě jednou.

Matěj Drápela

 

Předchozí článekRECENZE: Atentát na Heydricha – přeneste se zpět do doby protektorátu
Následující článekKnižní nej: Záporáci, kteří vás uhranou

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × 2 =