10 nejlepších britských seriálů

Každá země má své osobité rysy, které se odrážejí i ve tvorbě filmů a seriálů. V posledních letech jsou čím dál více populární britské seriály. Na rozdíl od těch amerických mají série méně dílů, a to jim napomáhá k zachování určité kvality příběhu. Tady je seznam deseti britských seriálů, které stojí za to vidět.

1. Ajťáci

Související obrázek

Sitcom je o pracovnících IT oddělení ve společnosti Reynholm Industries. Jednoho dne duo nerdů (Roy a Moss) dostane novou šéfovou (Jen Barberovou), která o počítačích vůbec nic neví. Během čtyř sérií můžete pozorovat osudy postav a rozhodně se u toho nebudete nudit.

2. Cena za lidskost

Související obrázek

Fantasy s kapkou hororu v jednom. Víte, co se stane když se upír, duch a vlkodlak stanou spolubydlícími a snaží se žít normální život? V krátkých pěti sériích se to dozvíte.

3. Černé zrcadlo

Související obrázek

Dramatický sci-fi seriál zkoumá moderní společnost. Zajímá se zejména o důsledky nových technologií. Díly na sebe nenavazují a obvykle se odehrávají v alternativní současnosti nebo blízké budoucnosti.

4. Červený trpaslík

Související obrázek

Děj se odehrává ve vesmíru tři milióny let v budoucnosti. Zachycuje osud posledního člověka Davea Listera a jeho společníků na palubě kosmické lodi Červený trpaslík. Jeho kolega Arnold Rimmer zemřel spolu s ostatními pasažéry lodi. Chytrý počítač Holly z něj udělal hologram, aby dělal Daveovi společnost. Jako další postavy se zde vyskytují Kocour (člověk, který se vyvinul z kočky) a Kryton (robot). První série sitcomu vyšla již v roce 1988 a v roce 2009 byl po deseti letech obnoven.

5. Pád

Související obrázek

Dramatický seriál o třech sériích zachycuje počínání sériového vraha v Severním Irsku. Po vrahovi pátrá komisařka Stella Gibsonová, která byla převelena z Londýna do Belfastu. V průběhu se seznamujeme se samotným vrahem Paulem Spectorem (kterého hraje Jamie Dornan) a jeho rodinou. Děj se soustředí na vyšetřování a odkrývání příběhů, které se za vraždami skrývají.

6. Pán času

Související obrázek

Dalším oblíbeným sci-fi seriálem je Pán času (Doctor Who). Ústřední postavou je humanoidní mimozemšťan z rasy Pánů Času, který se představuje jako Doktor. Cestuje ve své lodi Tardis, která vypadá jako modrá britská policejní telefonní budka z 50. let. Se svými společníky zkoumá vesmír a čas, řeší problémy a napravuje škody.

7. Shameless

Související obrázek

Smyšlené městečko Chatworth v severní Anglii připomíná klasické maloměsto, kde se všichni znají. Středem pozornosti je rodinka Gallagherů a jejich sousedé. Nechybí zde řádná dávka humoru, a to ani toho černého.

8. Sherlock

Související obrázek

Detektivka sira Arthura Conana Doylea je světově známá. Minimálně každý jednou ve svém životě zaslechl jméno Sherlock Holmes. V tomto seriálu Benedict Cumberbatch přenáší postavu Sherlocka do 21. století. Mnoho původních zločinů a dějových linií je pojato moderněji. Samozřejmě zde nechybí ani Sherlockův oddaný přítel Dr. Watson.

9. Taboo

Výsledek obrázku pro taboo

Minisérie se odehrává v Anglii roku 1814. Dobrodruh, o kterém si všichni mysleli, že zemřel, se vrací do své vlasti. James Delay se po smrti svého otce chopí zděděného impéria. Nebude to mít ale snadné. Nepřátelé číhají za každým rohem.

10. The Crown

Související obrázek

Seriál zachycuje historické momenty nejdéle vládnoucí britské panovnice Alžběty II. Zajímavé pojetí toho, čím si jako mladá panovnice musela projít aby se stala královnou jakou ji známe dnes.

 

Aneta Pfeiferová

 

Zdroje:
https://www.news.com.au/entertainment/tv/tv-ratings/tom-hardy-lost-whopping-32m-making-bbc1-drama-taboo-which-he-wrote-produced-and-starred-in/news-story/abf7456dc753b93af996053033bbf40d
https://filmfoto.osobnosti.cz/doctor-who-293019-677155

Trailer: Black Mirror Seizoen 4

Sherlock speciál – sbírka informací


https://magazin.aktualne.cz/richard-ayoade-it-crowd ajtaci/r~388f06f0d49111e3b26d002590604f2e/r~3a1adfced50111e392710025900fea04/?redirected=1546184854
http://www.primacomedycentral.cz/cerveny-trpaslik
https://www.sky.com/watch/channel/ultimate-on-demand/the-crown-uod
https://www.nw.de/blogs/tv_und_film/22174733_Endlich-auf-Netflix-Neue-Staffeln-Broadchurch-The-Fall-und-OITNB.html
https://najserialy.to/serialy/being-human-uk
http://www.mi-web.org/miembros/29805-sidie/fotos/138884-shameless
https://iview.abc.net.au/show/sherlock

Předchozí článek6 nejlepších seriálů roku 2018
Následující článekOčekávané knižní novinky roku 2019

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 − 2 =