10 ikonických filmových hrdinek

Najde se spousta filmů, kde do role hlavního hrdiny byla obsazena ženská postava. Jaké snímky se ale podařily nejvíce? Na tomto seznamu můžete najít 10 ikonických hrdinek z filmů od roku 2000 až do současnosti. Upozorňuji, že následující článek může obsahovat rozuzlení děje (spoilery).

10. Murphy „Murph“ Cooper, Interstellar (2014)

Související obrázek

V budoucnosti planeta Země umírá a jedinou nadějí na přežití lidstva se stává skupinka několika odvážných vědců a astronautů. Murph (Mackenzie Foy/Jessica Chastain/Ellen Burstyn) je dcera jednoho z kosmonautů, kteří byli vybráni k hledání nové planety, kterou by mohli lidé osídlit. Jako dívka je Murph (Mackenzie Foy) zvědavá a ráda prozkoumává nové věci jako její otec, ale nedokáže pochopit, proč jí opouští. V dospělosti však pracuje pro NASA spolu s profesorem vědy Brandem (Michael Caine) hledají řešení, když jí Brand odhalí, že lhal o vývoji jejich práce, ale ona to odmítá se Zemí vzdát. Její ostražitost a zvídavá povaha ji udržuje stále silnou a vede ji k odhalení tajemství, které může zachránit lidstvo.

9. Elle Woods, Pravá blondýnka (2001)

Výsledek obrázku pro elle woods

Elle (Reese Witherspoon) je velmi hezká, oblíbená a chystá se předvést. Poté co se s ní rozejde dlouholetý přítel s odůvodněním, že pro něj není dost vážná, se rozhodne jít na Harvard a studovat práva stejně jako on. Ačkoliv ze začátku dost bojuje, překvapuje své spolužáky svým vášnivým intelektem. Elle je natolik výjimečná, že pracuje na ostře sledovaném případu vraždy, který se stane její nejdůležitější zkouškou. V průběhu filmu dokazuje, že nemá pouze hezkou tvářičku.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

8. Lara Croft, Tomb Raider (2018)

Související obrázek

Archeoložka se zálibou pro dobrodružství je nejen milovanou postavičkou z video her. První film s Larou Croft měl premiéru v roce 2001, kde se v hlavní roli uvedla Angelina Jolie. O dva roky později byl natočen další díl. Po patnáctileté odmlce vyšel Tomb Raider s Alicií Vikander jako Larou Croft a snímek s lehkými změnami kombinuje herní příběhy z let 2013 a 2015.

7. Gracie Hart, Slečna Drsňák (2000)

Související obrázek

Když je soutěž krásy Miss United States ohrožena teroristickým útokem, rozhodne se agentka FBI Gracie Hart (Sandra Bullock) vyměnit odznak za večerní šaty. Gracie se zapojí do soutěže jako Miss reprezentující New Jersey a stává se oblíbenou pro její přátelskou povahu a jedinečný talent. Během seznamování se s ostatními soutěžícími zjišťuje, že hlavní podezřelý je blíž, než si kdo myslel.

6. Katniss Everdeen, Hunger games (2012)

Související obrázek

Jennifer Lawrence není cizí hrát neochotné hrdinky. Stejně jako její postava Ree Dolly ze snímku Do morku kosti, tak i Katniss je mladá žena, která se jen snaží chránit lidi, které miluje. Kromě její dovednosti s lukem na ní není nic pozoruhodného. Není geniální ani superhrdina, je to jen zmatená puberťačka, která se snaží vše vyřešit. Nikdy neměla v plánu napadnout fašistickou vládu nebo stát se tváří revoluce. Do her se přihlásila dobrovolně jen proto, aby zachránila svou mladší sestru, která byla vybrána losováním. Dále odmítá hrát podle pravidel když se snaží zachránit Peetu. Ale když na to přijde, rozhodne se stát sílou vzdoru a nakonec zvítězí.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

5. Černá vdova, Marvel Cinematic Universe

Související obrázek

Vycvičená z dob kdy bývala vrahem oplývá velmi zvláštními schopnostmi. Zklamaná svými činy z minulosti se Černá vdova (Scarlett Johansson) rozhodne změnit stranu a využít své schopnosti k ochraně světa. Její síla nepochází pouze ze super schopností, ale také z její bystré mysli, věrnosti a laskavého srdce.

4. Rey, Hvězdné války (2015)

Výsledek obrázku pro rey star wars

Je jen jednou z party drsňaček ze světa Hvězdných válek. Spolu s Jyn Erso a s původní hrdinkou generálkou Leiou. Rey (Daisy Ridley) se odhodlá kvůli misi opustit planetu Jakku. Její dovednosti jako například sebejistota a vynalézavost se ukázaly být důležité při porážce Prvního řádu. Za pomoci nově objevené síly se jí podaří uprchnout svému únosci Kylo Renovi, kterého nakonec porazí v epickém souboji.

3. Hermiona Grangerová, Harry Potter (2001)

Výsledek obrázku pro hermione granger

Tato nadaná mladá čarodějka sice pochází z mudlovské rodiny, ale i tak se stala jednou z nejbystřejších studentek, které kdy Bradavice viděly. Ze začátku si Hermiona (Emma Watson) nebyla jistá sama sebou ani jejími schopnostmi a hluboce se bála selhání. Během dospívání se však stala moudřejší a mnohem silnější. Dokáže ubránit sama sebe, své přátelé a další, proti všem druhům zla. Během doby strávené v Bradavicích nalezla přátelství, lásku i sebe samu.

2. Diana, Wonder Woman (2017)

Související obrázek

Princezna Amazonek vyrůstala v chráněném ostrovním ráji, kde prošla tréninkem ještě předtím než se z ní stala Wonder Woman (Gal Gadot). Jednoho dne se dozvídá o konfliktu, který ji přiměje opustit domov. Připojí se k vojákům a jde bránit svět před Aresem, bohem války. Sama je přesvědčená o tom, že lidé jsou ve své podstatě dobří. Není to její super síla, která z ní dělá Wonder Woman. Je to její ohromná víra v lidstvo.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

1. Nevěsta, Kill Bill (2003)

Související obrázek

Tato katanou vraždící žena je napadena a zanechána smrti během jejího zkušebního dne svatby. Když se po čtyřech letech probudí z kómatu je zdrcena zjištěním, že již není těhotná. Za útokem stojí její bývalí kolegové z vražedného komanda, které se rozhodla opustit. Vyhledá je a následně  jednoho po druhém zabije. Poslední člověk, který zbývá, není nikdo jiný než její bývalý šéf Bill. Zabít ho bude pro ni doposud nejtěžší práce, kterou kdy udělala. Nevěsta (Uma Thurman) si jednoznačně zaslouží být na vrcholu seznamu.

Aneta Pfeiferová

Zdroje:
Best Supporting Actress 2014: Mackenzie Foy for <i>Interstellar</i>
https://eu.usatoday.com/story/life/entertainthis/2018/06/07/reese-witherspoon-legally-blonde-3-elle-woods-instagram/680281002/
https://www.idnes.cz/hry/magazin/komentar-filmy-podle-her-jsou-stale-v-kurzu-maji-ale-cenu.A180726_165430_bw-magazin_bze
https://www.throwbacks.com/miss-congeniality-facts/
https://www.besthdwallpaper.com/filmy/hunger-games-sila-vzdoru-katniss-everdeen–dt_cs-11609.html

Marvel cochetează cu ideea unei serii de filme Black Widow

Learning to Love Star Wars: The Last Jedi


https://hellogiggles.com/lifestyle/harry-potter-hermione-hero-meme/
https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/wonder-woman-gets-banned-lebanon-1008940
https://www.spotern.com/en/spot/movie/kill-bill-vol-1/5485/le-katana-forge-par-hattori-hanzo-pour-black-mamba-uma-thurman-dans-kill-bill-volume-1

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fourteen + eighteen =