Vyhlášení Zlatých glóbů 2018 – kompletní přehled výherců

Zlate Globy 2018

Právě proběhlo předávání 75. Zlatých glóbů. Podívejte se, které filmy získaly jedno z nejprestižnějších filmových ocenění v letošním roce.  Nejúspěšnějším filmem se stalo drama Tři billboardy kousek za Ebbingem, které si odneslo čtyři sošky a získalo i cenu za nejlepší film v kategorii drama. Nejlepší komedií roku je Lady Bird. Dále si ceny odnesli například Gary Oldman, Martin McDonagh, Guillermo Del Toro nebo James Franco. Bez ocenění zůstal Steven Spielberg s filmem Akta Pentagon: Skrytá válka a Christopher Nolan s filmem Dunkerk. V seriálech vládl Příběh služebnice a minisérie Sedmilhářky.

Filmoví výherci:

Nejlepší film (drama)

Tři billboardy kousek za Ebbingem

Call Me By Your Name

Dunkerk (trailer)

Akta Pentagon: Skrytá válka (první reakce)

Tvář vody (první reakce)

Nejlepší film (komedie/muzikál)

Lady Bird

Uteč

Největší showman (první reakce)

I, Tonya

The Disaster Artist (trailer)

Nejlepší mužský herecký výkon ve filmu (drama)

Gary Oldman (Nejtemnější hodina)

Timothée Chalamet (Call Me By Your Name)

Daniel Day-Lewis (Nit z přízraků)

Tom Hanks (Akta Pentagon: Skrytá válka)

Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

Nejlepší ženský herecký výkon ve filmu (drama)

Frances McDormand (Tři billboardy kousek za Ebbingem)

Jessica Chastain (Velká hra)

Sally Hawkins (Tvář vody)

Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá válka)

Michelle Williams (Všechny prachy světa)

Nejlepší mužský herecký výkon ve filmu (muzikál nebo komedie)

James Franco (The Disaster Artist)

Hugh Jackman (Největší showman)

KOUKNI SE  Fantastická zvířata s Johnym Deppem rozzuřila fanoušky

Daniel Kaluuya (Uteč)

Steve Carell (Battle of the Sexes)

Ansel Elgort (Baby Driver)

Nejlepší ženský herecký výkon ve filmu (muzikál nebo komedie)

Saoirse Ronan (Lady Bird)

Margot Robbie (I, Tonya)

Emma Stone (Battle of the Sexes)

Judi Dench (Victoria a Abdul)

Helen Mirren (The Leisure Seeker)

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Sam Rockwell (Tři billboardy kousek za Ebbingem)

Willem Dafoe (The Florida Project)

Armie Hammer (Call Me by Your Name)

Richard Jenkins (Tvář vody)

Christopher Plummer (Všechny prachy světa)

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli

Allison Janney (I, Tonya)

Mary J. Blige (Mudbound)

Hong Chau (Zmenšování)

Laurie Metcalf (Lady Bird)

Octavia Spencer (Tvář vody)

Nejlepší režisér (film)

Guillermo del Toro (Tvář vody)

Martin McDonagh (Tři billboardy kousek za Ebbingem)

Christopher Nolan (Dunkerk)

Ridley Scott (Všechny prachy světa)

Steven Spielberg (Akta Pentagon: Skrytá válka)

Nejlepší scénář

Martin McDonagh (Tři billboardy kousek za Ebbingem)

Aaron Sorkin (Velká hra)

Greta Gerwigová (Lady Bird)

Liz Hannahová & Josh Singer (Akta Pentagon: Skrytá válka)

Guillermo del Toro & Vanessa Taylorová (Tvář vody)

Nejlepší cizojazyčný film

Odnikud (trailer)

Fantastická žena

First They Killed My Father

Nemilovaní

Čtverec

Nejlepší animovaný film

Coco

Mimi šéf

The Breadwinner

Ferdinand

S láskou Vincent (trailer

Nejlepší hudba

Alexandre Desplat (Tvář vody)

Jonny Greenwood (Nit z přízraků)

KOUKNI SE  Nejlepší filmy a seriály na DVD a Blu-Ray v únoru

John Williams (Akta Pentagon: Skrytá válka)

Hans Zimmer (Dunkerk)

Carter Burwell (Akta Pentagon: Skrytá válka)

Nejlepší originální píseň

This Is Me (Největší showman)

Remember Me (Coco)

Home (Ferdinand)

Mighty River (Mudbound)

The Star (The Star)

Seriáloví výherci:

Nejlepší seriál (drama)

Příběh služebnice

The Crown

Hra o trůny (recenze)

Stranger Things (trailer)

This Is Us

Nejlepší seriál (komedie)

The Marvelous Mrs. Maisel

Black-ish

Master of None

SMILF

Will a Grace

Nejlepší minisérie nebo televizní film

Sedmilhářky (recenze)

Fargo

Zlá krev: Bette a Joan

The Sinner

Na jezeře: China Girl

Nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (drama)

Sterling K. Brown (This Is Us)

Bob Odenkirk (Volejte Saulovi)

Liev Schreiber (Ray Donovan)

Jason Bateman (Ozark)

Freddie Highmore (Dobrý doktor)

Nejlepší ženský herecký výkon v seriálu (drama)

Elisabeth Moss (Příběh služebnice)

Caitriona Balfe (Cizinka)

Claire Foy (The Crown)

Maggie Gyllenhaal (The Deuce: Špína Manhattanu)

Katherine Langford (13 Reasons Why)

Nejlepší mužský herecký výkon v seriálu (muzikál nebo komedie)

Aziz Ansari (Master of None)

Anthony Anderson (Black-ish)

Kevin Bacon (I Love Dick)

William H. Macy (Shameless)

Eric McCormack (Will a Grace)

Nejlepší ženský herecký výkon v seriálu (muzikál nebo komedie)

Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)

Pamela Adlon (Bude líp)

Alison Brie (GLOW)

Issa Rae (Nesvá)

Frankie Shaw (SMILF)

Nejlepší mužský herecký výkon v minisérii nebo televizním filmu

KOUKNI SE  Marvel chystá horor s mutanty a láká prvním trailerem

Ewan McGregor (Fargo)

Robert De Niro (Čaroděj ze země lží)

Jude Law (Mladý papež)

Kyle MacLachlan (Městečko Twin Peaks)

Geoffrey Rush (Génius)

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli minisérie nebo televizního filmu

Nicole Kidman (Sedmilhářky)

Jessica Biel (The Sinner)

Jessica Lang (Zlá krev: Bette a Joan)

Susan Sarandon (Zlá krev: Bette a Joan)

Reese Witherspoon (Sedmilhářky)

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli seriálu, minisérie nebo televizního filmu

Alexander Skarsgard (Sedmilhářky)

David Harbour (Stranger Things)

Alfred Molina (Zlá krev: Bette a Joan)

Christian Slater (Mr. Robot)

David Thewlis (Fargo)

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli seriálu, minisérie nebo televizního filmu

Laura Dernová (Sedmilhářky)

Ann Dowdová (Příběh služebnice)

Chrissy Metzová (This Is Us)

Michelle Pfeifferová (Čaroděj ze země lží)

Shailene Woodleyová (Sedmilhářky)

 

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.goldenglobes.com/winners-nominees

https://www.csfd.cz/oceneni/3-golden-globes/

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno