Zemřela Carrie Fisher! Herečka, která ztvárnila princeznu Leiu ve Star Wars!

Dne 27. prosince jste mohli ucítit velký záchvěv v síle. Brzy ráno totiž světem otřásla špatná zpráva pro všechny sci-fi fanoušky po celém světě. Ve věku šedesáti let totiž zemřela herečka Carrie Fisher, která se proslavila ikonickým ztvárněním princezny Leiy v kultovní sáze Star Wars.

Tato herečka a spisovatelka utrpěla desetiminutovou zástavu srdce během letu z Londýna do Los Angeles. Carrie Fisher byla bezprostředně poté transportována do nemocnice a byla jí dána životní podpora. Její stav se ale stále horšil a rodina zvažovala i odpojení od přístrojů. Nakonec její dcera potvrdila včera ráno v 8:55 novinářům, že její matka na následky zástavy srdce zemřela.

Na tuto smrt bleskově zareagovaly hvězdy jako George Lucas, Harrison Ford, Mark Hamill, nebo také režisér J. J. Abrams, a napsaly na svůj Twitter prohlášení a upřímnou soustrast rodině.

Carrie Fisher se nejvíce proslavila rolí princezny Leiy v původní Star Wars trilogii zahrnující epizody IV, V a VI. Před rokem oprášila svou roli kvůli novému snímku  Star Wars: Síla se probouzí.  Carrie Fisher také stihla dotočit svou roli pro ještě připravovaný snímek Star Wars: Epizoda VIII, jejíž premiéru očekáváme již příští rok, a tak se můžeme těšit na poslední rozlučku s touto postavou. Prohlásila, že v tomto snímku bude hrát daleko větší roli, než ve Star Wars: Síla se probouzí.

Fisher se narodila v roce 1956 v Los Angeles. Její matkou byla na Oscara nominovaná herečka Debbie Reynolds a jejím otcem byl Eddie Fisher, vítěz Zlatého glóbu, který ale rodinu opustil, když Carrie byly tři roky. Svůj filmový debut si odbyla snímkem Šampón v roce 1975, kde si zahrála vedlejší roli. Síla ji začala provázet o dva roky později, když si zahrála ve Star Wars Epizoda IV: Nová naděje, vůbec prvním Star Wars filmuV osmdesátých letech se díky ztvárnění princezny Leiy stala Carrie Fisher celosvětovým fenoménem.

KOUKNI SE  Pátí Transformeři ve finálním traileru na Posledního rytíře

Málokdo ví, že Carrie Fisher byla také otevřenou a nebojácnou autorkou, která psala o svých vlastních problémech, kterými si prošla. Šlo například o závislost na drogách nebo o bipolární afektivní poruchu, což je psychická nemoc, projevující se poruchami nálad. Byla také dramatik a úspěšně napsala několik divadelních her. Pomáhala také Georgovi Lucasovi se scénářem pro projekt Mladý Indiana Jones nebo pro trilogii Star Wars: Epizoda I, II a III.

Princezna Leia a její působení ve Star Wars sáze inspirovalo diváky svým intelektem, důvtipem a nebojácností, dokonce i tváří v tvář jisté zkáze. Těžko byste hledali ikoničtější hrdinku na filmovém plátně. Všichni musíme poděkovat Carrie Fisher za její vyobrazení princezny Leiy, které trvalo bezmála čtyřicet let.

 

Pavel Melotík

 

Zdroje: http://comicbook.com/starwars/2016/12/23/carrie-fisher-dead-obituary-star-wars/

http://comicbook.com/starwars/2016/12/27/harrison-ford-issues-statement-on-carrie-fisher/

http://comicbook.com/starwars/2016/12/27/star-wars-the-force-awakens-director-j-j-abrams-releases-stateme/

http://comicbook.com/starwars/2016/12/27/george-lucas-releases-statement-on-carrie-fisher/

http://comicbook.com/starwars/2016/12/28/mark-hamill-pens-touching-tribute-about-carrie-fisher-for-fans/

http://www.csfd.cz/tvurce/542-carrie-fisher/

http://www.csfd.cz/novinky/4696-zemrela-carrie-fisher-hvezda-star-wars/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno