Víkendová akce key4you: Střílečky, RPG a postapokalyptické hry!

Aktuální víkendová akce key4you nabízí hry špičková produkce. RPG zastupuje fantastický Skyrim a postapokalyptický Fallout 4. Střílečky pak vynikající Counter Strike Global Offensive, kompletní série Metro, která se odehrává v Moskvě po třetí světové válce, a Tom Clancys Rainbow Six Siege. Slevovou akci pak doplňuje akční The Amazing Spider-Man a odpočinkový Euro Truck Simulator 2.

Fallout 4

Co je lepšího než procházka radioaktivní pustinou plnou supermutantů a nájezdníků? Série Fallout nás naučila, že téměř nic. Zatím poslední díl nás bere do amerického Bostonu a jeho blízkého okolí více než 200 let po třetí světové válce.

Poprvé v sérii si zažijeme skutečný předválečný svět. Náš hrdina (nebo hrdinka, postavu si vytvoříte vy) je krátce po jejím začátku zmrazen a probírá se až dvě staletí po odpálení jaderných střel, které zdevastovaly svět.

Lidstvo má ovšem tuhý kořínek. Boston a jeho okolí se hemží většími či menšími městy a osadami mnoha různých frakcí. Najdete tu samostatná a svobodná města i drobné farmářské osady, nájezdníky, supermutanty, moderní vaulty s vysokou životní úrovní a dokonce i Bratrstvo oceli. A hromadu menších skupinek či jednotlivců s vlastními zájmy.

Svět Falloutu 4 je živý, tepající a proměnlivý. Je na vás, kam půjdete, ke komu se přidáte, koho zradíte. Hra se snaží dát vám tolik svobody, kolik to jen jde. Hlavní příběhová linie se na několika místech větví a konec hry se výrazně mění podle toho, ke komu se přidáte. Samozřejmostí jsou i vedlejší questy, které jsou poměrně propracované a zajímavé.

A samozřejmě grind a crafting! Ve Falloutu 4 najdete desítky zbraní od hokejek pobitých hřeby po plazmové pušky. Ty můžete výrazně vylepšovat a měnit podle svého herního stylu. Poprvé se ve Falloutu i objevuje možnost postavit si nejen vlastní příbytek, ale stavět celá města s desítkami obyvatel a vlastně tak budovat svou vlastní frakci. Svět Falloutu 4 přetéká možnostmi. Koneckonců – přečtěte si naši recenzi.

Zlevněná cena: 449 Kč Zlevněná cena pro členy: 429 Kč

Tom Clancys Rainbow Six Siege

Předlouhých 7 let museli fandové Rainbow Six čekat na další díl. Ale stálo to za to. Rainbow Six Siege poskytl každému milovníkovi taktické akce a kooperace pískoviště, ze kterého už nikdy nebude chtít odejít.

Perfektně vyladěná týmová hra nabízí bezpočet herních taktik, od pastí a zátarasů na straně obránců po možnost rozsáhlé destrukce prostředí, kterou využijí především útočníci, protože proč vcházet dveřmi, když si můžete vystřílet nové kdekoliv se vám zachce, že? Rozsáhlý arzenál zbraní a doplňků zajišťuje, že každé utkání je jiné než to předchozí.

KOUKNI SE  Star Wars Battlefront II - vše, co potřebujete vědět o očekávaném pokračování

Zlevněná cena: 579 Kč Zlevněná cena pro členy: 559 Kč

Metro Redux

V tomhle balíčku najdete hned dvě hry, které už teď patří ke klasice postapokalyptického žánru. Metro 2033 z roku 2010 a Metro: Last Light z roku 2013. Obě v redux verzi, tedy značně vylepšené. Coby přeživší jaderné války se se zbytkem přeživších tísníte v tom, co zbylo z moskevského metra.
V osadách a městech vytvořených v někdejších stanicích se lidé jen tak tak brání útokům hord krvelačných mutantů. Ani v takové situaci se však lidstvo nevzdalo válek mezi sebou a schyluje se k velkému střetu mezi frakcemi nacistů a komunistů.

Na pozadí toho všeho se však vynořuje nové nebezpečí. Stejně děsivé, jako tajemné. Tunely metra sužují Temní, noví mutanti obdaření mimořádnou silou a mocí manipulovat s lidskou psychikou. Jejich motivy jsou nejasné, ale zatím každý kontakt s nimi skončil pro lidi masakrem. V kůži mladého Arťoma se tak vydáváte tuto záhadu rozlousknout a pokusit se zachránit svou domovskou stanici.

Kromě skvělého příběhu podle knih D. Glukhovského funguje Metro jako vynikající hororová střílečka. V tmavých tunelech metra se skrývá nebezpečí v podobě lidí i různých typů mutantů. Nejvíc adrenalinu si ovšem člověk užije na povrchu, kde zuří nukleární zima a mutanti jsou zde nejpočetnější a nejagresivnější. Kromě toho je tu nedýchatelný vzduch a plynová maska představuje nutnost. Pokud vám ji někdo rozbije, máte před sebou přinejlepším několik desítek vteřin života.

Na vyšší obtížnost pak Metro přesahuje i do survival žánru. Každý filtr, náboj, nebo lékárnička má cenu zlata. Díky dobrému level designu a funkčnímu stealth systému ovšem nemusí každé střetnutí nutně skončit přestřelkou. Vzhledem k tomu, že se na nás už řítí další díl, je teď ideální čas ke koupi předchozích dílů, pokud je ještě nemáte.

Zlevněná cena: 359 Kč Zlevněná cena pro členy: 349 Kč

Euro Truck Simulátor 2 GOLD

Na první pohled nudná jízda s náklaďákem kamsi do dáli. Na druhý pohled klenot mezi simulátory s přesahem do několika žánrů. Nudná hra by si koneckonců skvělá celosvětová hodnocení nevysloužila.
Euro Truck Simulator 2 vás nechá přičichnout k řemeslu řidiče kamionu a pokud se vám bude dařit, tak i majitele dopravního podniku s celou flotilou náklaďáků. Svůj rozsáhlý vozový park si můžete funkčně i kosmeticky upravovat.

KOUKNI SE  Assassins Creed a Watch dogs jsou si blíž, než byste čekali

Pak už si stačí jen vybrat zakázku a vydat se na cestu. Hra zpracovává více než 60 evropských měst se známými stavbami a památkami. V rozšíření Na východ!, které obdržíte s Gold edicí, si pak zajedete třeba i do Košic nebo do Ostravy.

Euro Truck Simulator 2 představuje jednu z nejlepších simulátorových her na trhu a úžasnou relaxaci po pracovním dnu (tedy pokud nejste zrovna řidiči kamionu nebo tak něco).

Zlevněná cena: 269 Kč Zlevněná cena pro členy: 259 Kč

The Elder Scrolls V Skyrim Legendary Edition

Ve Skyrimu, nejsevernější provincii Tamrielu, vypukla vzpoura. Aby toho ale na chrabré seveřany nebylo málo, vrátili se draci, zvěstovatelé konce času. A vy, oděni v několik hadrů a klečící na popravišti, nemáte za úkol nic menšího, než dát všechno tohle do pořádku. Nadějné vyhlídky, ne?

Takhle nějak začíná jeden z nejlepších herních zážitků posledních let – akční fantasy RPG Skyrim. V rozsáhlém otevřeném světě bude na vás, jak budete postupovat, na jakou stranu se přidáte, zda budete válečník nebo mág. V každém případě vás čekají přinejmenším desítky hodin skvělé zábavy při prozkoumávání skyrimských lesů, pevností, měst a samozřejmě poklady překypujících hrobek.

Legendary Edition navíc obsahuje i tři obsáhlá DLC. Rozšíření Danguard přidává nové frakce upírů a lovců upírů a několik desítek hodin zábavy během propracovaného příběhu, ve kterém se podíváte i do říše mrtvých.

DLC Dragonborn pak přidává úplně novou oblast, ostrov Solstheim, a příběh, který dál pracuje s tématem drakorozených. Poslední rozšíření Hearthfire pak okouzlí možností vybudovat si ve Skyrimu dům podle svého návrhu a zaplnit ho služebnictvem, manželkou a dokonce i dětmi.

Zlevněná cena: 299 Kč Zlevněná cena pro členy: 289 Kč

Counter Strike Global Offensive

Valve prostě hry dělat umí. Counter Strike představuje naprostou klasiku a suverénně jednu z nejlepších stříleček všech dob. Global Offensive pak představuje ne přímo pokračování, ale spíš rozšíření původní hry. Čekají na vás nové mapy, ale samozřejmě nechybí ani staré, jako je např. legendární de_dust. Kromě toho si zahrajete i několik novýc módů, například Arms Race a Demolition.

KOUKNI SE  Assassin's Creed Odyssey nabídne vývoj k různým koncům příběhu

Counter Strike je multiplayerová taktická střílečka, kde spolu soupeří týmy vojáků a teroristů. Někdy zneškodňujete bomby, jindy se zase pokoušíte zachránit rukojmí. Stačí jeden šikovný zásah a je po vás. Ve hře je široká plejáda různých zbraní mnoha typů od nožů a pistolí až po odstřelovací pušky a kulomety.

Zlevněná cena: 309 Kč Zlevněná cena pro členy: 299 Kč

The Amazing Spider-Man

Hra The Amazing Spider-Man nás bere do New Yorku rok po událostech z filmu. Darebáci si samozřejmě nedali pokoj a opět sužují Manhattan. Tentokrát po vás (vy jste v roli spider mana pochopitelně) jdou bojoví roboti, kteří měli původně eliminovat nebezpečné ještěří mutanty ze stok města. Jenže spider man je taky mutant, takže považují za cíl i jeho.

Boj většinou nepředstavuje výraznou výzvu (s přehledem porazíte i desítky nepřátel zároveň), ale užijete si i stealth pasáží, které se schopnostmi pavoučího muže nabývají nových rozměrů. Můžete se skrývat na zdech a stropech nad hlavami nepřátel a pokud vás náhodou zahlédnou, pořád můžete rychlým skokem zmizet ve stínech. Fantastický prvek pak představuje otevřený svět, ve kterém se můžete prohánět mezi mrakodrapy úplně stejně jako filmový spider man.

Zlevněná cena: 179 Kč Zlevněná cena pro členy: 149 Kč

Dragon Age 2

Dragon Age 2 je volným pokračováním prvního dílu. Stejný svět, časová návaznost, ale jiné hlavní postavy a jiný příběh. Ze zoufalého uprchlíka před Nákazou až šampionem Kirkwallu a jednou z nejvlivnějších postav celého kontinentu? A to vše během pouhých 10 let? Žádný problém.

Dragon Age 2 přináší propracovaný a dospělý příběh s pomalejším startem. Během hraní se však větví a čeká vás jedno dilema za druhým. Město Kirkwall, kde se děj odehrává především, se mění podle vašich rozhodnutí a stejně tak vaše družina, kterou okolo sebe pozvolna shromažďujete.

Svou postavu si můžete sami vytvořit – nejen určit jí vzhled, ale především třídu. Podle vašeho oblíbeného herního stylu si zvolíte mezi mágem, bojovníkem a zlodějem. Samozřejmostí jsou i desítky zbraní od luků a kuší přes obouruční meče po dýky rychlé jako blesk. Vše pak doplňují nejrůznější schopnosti vaší postavy, které z vás v boji udělají smrtícího nepřítele.

Zlevněná cena: 209 Kč Zlevněná cena pro členy: 199 Kč

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno