SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

Je tomu již 11 let, co se v roce 2004 podařilo na základě seriálové předlohy dostat na stříbrná plátna film SpongeBob v kalhotách.

Nový SpongeBob měl mít původně premiéru již v roce 2014, Paramount Pictures ale premiéru přesunulo na únor 2015. I přes malé odsunutí premiéry jsme se ale přece jen dočkali a druhý celovečerní film o této mořské houbě a jeho přátelích, bude mít v českých kinech premiéru 5. února tohoto roku. Velkou novinkou a zároveň lákadlem pro druhý díl je, že Spongeboba uvidíme ve 3D.

sponge-bob-plakátPříběh je o mořské houbě jménem SpongeBob, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a v podmořském městečku je vyhlášena kvůli své famózní přípravě krabích hambáčů, které prodává u Křupavého kraba. Jak už název napovídá, v tomto filmu se hlavní hrdina se svými přátely objeví na souši, což pro mořská stvoření není úplně přirozené prostředí. Vše přitom zpočátku působí až idylicky. V podmořském městečku Zátiší Bikin je ráno a již tradičně u Křupavého kraba stojí dlouhá fronta plná nedočkavých obyvatel, prahnoucích po výborných krabích burgerech, připravovaných podle tajného receptu. Tato idyla ovšem končí ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocňuje tajného receptu na ty nejlepší krabí hamburgery pirát Hambivous. Ten po odcizení receptu odjede s lodí na pláž, kde ji zaparkuje a vytvoří zde stylový stánek s rychlým občerstvením, ve kterém začne hamburgery podle tajného receptu vyrábět. SpongeBobovi nezbyde nic jiného, než se se svými přáteli vydat na souš, rozpumpovat svaly a svůj recept si vybojovat zpět.

KOUKNI SE  První reakce na komediální gangsterku Suburbicon: Temné předměstí

Ve filmu se tedy všechny animované postavy střetnou s reálným světem a lidmi. Skoro to vypadá, jakoby se tvůrci tohoto filmu inspirovali filmem Šmoulové, který šel nedávno do kin. Ten vytěžil z kin oproti rozpočtu (110 mil. dolarů) několikanásobně větší částku, a tak se není čemu divit, pokud se po této již vyšlapané cestičce tvůrci filmu SpongeBob vydali také. Uvidíme, jak se jim podaří rozpočet 66 milionů amerických dolarů znásobit.

Režie se v druhém zpracování ujali Paul Tibbitt a Mike Mitchell. Dalo by se říct, že Paul Tibbitt a Stephen Hillenburg (scénář) si jen vyměnili role. Paul Tibbitt totiž pracoval na prvním celovečerním filmu jako scénárista a Stephen Hillenburg jako režisér.

 

Karel Janda

 

Trailer k filmu SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno