>
 

Sci-fi a Fantasy

vydáno 21. 10. 2016

RECENZE: Stránky světa aneb kouzlo knih

RECENZE: Stránky světa aneb kouzlo knih Sabina

Ve zkratce: Nefalšovaná knihomolská jízda plná fantazie. Hlavním lákadlem je unikátní svět, knihy, knihy a zase knihy...

75%


Hodnocení čtenářů: 0 (0 hlasů)

Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih, které v sobě ukrývají  větší moc, než tušíte. Jejich stránky jsou plné magie. Furia je bibliomantkou a pomocí své vlastní dušeknihy dokáže ovládat jejich moc. Furiin život je díky tomu značně neobyčejný. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu, kde moc bibliomantiky bují naplno. V jejích hlubinách najdete papírové origami ptáčky, kteří zobají prach z knih nebo oživlé hejno písmenek. A tím výčet podivností nekončí…

Po celém světě se nacházejí magická místa, jako je například Libropolis, město knih, kde najdete vše od parfému s vůní knih až po Exlibris, fantaskní postavičky, které vypadli z příběhů. V pozadí bibliomanstkého světa však stojí mocná organizace, která má spadeno na Furiinu rodinu. Všechno se motá kolem jedné podivné knihy, kterou Furia vlastní. A když nepřátelé unesou jejího bratra, musí se Furia vydat na nebezpečnou cestu a najít odpovědi na své otázky. A aby toho nebylo málo, dalším nebezpečím jsou tajemné prázdnoknihy, které mohou způsobit  Librokalypsu….

Spousta knihkupectví byla úzce specializovaná.
Někde v tomhle labyrintu uliček byl krámek, v němž měly všechny knihy čtyři sta dvacet čtyři stran, ani míň, ani víc. Některé obchody prodávaly výhradně knihy, které zákazník četl jako dítě, a nabízely záruku vrácení peněz, pokud by se mu knížka už nelíbila jako dříve. Našli byste tu obchodníky s tajemnými svazky z papíru z mandragory, zaříkávače, kteří dovedli na knihu uvalit klatbu a údajně se tu někde prodávaly knihy, které si čtenáři jen vysnili.“

Stránky světa, novinka z nakladatelství CooBoo, jsou zhmotněným snem každého knihomola. Kai Meyer, německý spisovatel, který má na kontě již slušnou řádku příběhů, se tentokrát pustil do dílka z kterého láska ke knihám přímo překypuje. Popustil uzdu své fantazii a výsledkem je bohatý, nápaditý svět, který vás zláká již od první stránky.

KOUKNI SE  Recenze: Vadná aneb nikdo není dokonalý

7786c33474ab46cc31c6158d557a932aKniha ze začátku působí trochu naivně až dětsky. Úvod je tedy hodně rozpačitý, ale jak se postupně odhalují detaily z bibliomantského světa, zjistíte, že příběh je vlastně výborně promyšlený. Brzy se vše pořádně zaplete a zjistíte, že to není jen lehké a poutavé čtení na dobrou noc. Kniha totiž obsahuje nejen spoustu akce, ale i nebezpečí a zla.

Malé minus je, že pár scén vám trochu zamotá hlavu . Budete dumat nad tím proč a jak se to všechno seběhlo. Ne všechno totiž hned dává úplně smysl, ale trocha výstřednosti neuškodí. Dá se totiž říct, že těch nápadů je opravdu hodně a i jen jedna dobrá myšlenka z této knihy by stačila na napsání samostatného příběhu.

Děj je vyprávěn z pohledu Furie, ale občas máte možnost nahlédnout i do hlavy jejích nepřátel. Postavou, která jistě stojí za zmínku je Furiina dušekniha, která chrlí hlášky jako o závod a některým čtenářům možná připomene chrliče Xemeriuse z trilogie Drahokamy. Romantiky v knize najdete pomálu, i když malá špetka, jak se říká pro chuť, nemůže chybět.

Stránky světa hodně vybočují z řady young adult knih, které si jsou občas podobné jako vejce vejci. Kniha je čtivá, zápletka je však spíše průměrná. Hlavním lákadlem jsou tu knihy, knihy a knihy. Stránky světa jsou totiž čistá a nefalšovaná knihomolská jízda fantazie. A především proto, že lepší knihu o knihách nenajdete, ji lze jen doporučit. Je to příběh, který potěší každého správného bibliomanta.

KOUKNI SE  Recenze: Dvůr trnů a růží

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Kai Meyer : Stránky světa, CooBoo, 2016, 392 stran.

Sabina Poláková

Tags: , , ,


o autoroviNahoru ↑

Dobré knihy