Dobré knihy


Sci-fi a Fantasy

Published on Srpen 5th, 2016 | by Eliska R.

0

Recenze: Ódinovo dítě bojuje o přežití

Recenze: Ódinovo dítě bojuje o přežití Eliska R.

Summary: Originálně pojatý příběh se spoustou nečekaných zvratů vás vtáhne do nelehkého života patnáctiletého děvčete, které bojuje za svůj život, a vy budete napjatě čekat, jak to všechno dopadne.

90%


User Rating: 5 (1 votes)

Hirka. Bezocasá. Říká se, že jí v mládí ukousl ocas vlk, ale co když to není pravda? Co když celý život vyrůstala ve lži, protože pravda je mnohem horší a mohla by stát Hirku život? 

Siri Pettersen rozjíždí severský příběh plný nečekaných zvratů, který rozhodně stojí za přečtení.

 

Rime ji držel pevně a z dlaně mu sálalo teplo. Cítila, že už na něj stejně část své váhy nechtěně přenesla. 

„Rozhodla ses?“ ozvalo se lhostejně z okraje srázu. 

„Nepotřebuju pomoct!“ odpověděla

„Takže ještě pořád věříš, že umíš létat? Nebo máš jiný plán, jak se dostat nahoru?“ 

Slyšela, jak Rime dupe na kořen. Na tvář se jí snesla další hlína. Odvrátila se a vyplivovala tu černotu. Myslí si, že vyhrál. Ten rozmazlený zrádce!

Hned po otevření knihy se čtenáři nabízí nový, skvěle propracovaný svět, který ihned okouzlí a rozehraje před očima originální příběh. Ale s novým světem přichází i spousta nových slov a příšerek, ve kterých se pravděpodobně budete ze začátku opravdu ztrácet, jelikož kniha neobsahuje žádný slovníček, jenž by vysvětlil, co které slovo znamená. Své tomu přidávají i severská jména, která vám můžou v příběhu dělat guláš.

Ale jakmile se zorientujete a přivyknete stylu autorky, který je velmi čtivý, příběh vás naprosto pohltí.obalka

Na několika místech vám možná bude kniha připadat poněkud roztahaná, protože se autorka vyžívá v delších popisech, které vám sice navodí pravou severskou atmosféru, ale při jejich čtení na vás bude příběh působit zdlouhavě a kniha moc tlustě.

KOUKNI SE  Recenze: Hořící kůň cválá válečnou vřavou i fantasy romantikou

Naštěstí to všechno autorka vynahrazuje nepředvídatelností. Ve chvíli, kdy si říkáte, že už to všechno dobře dopadne a vy si myslíte, že víte, jak to bude dál, přijde nečekaný zvrat, který hlavním hrdinům zkomplikuje životy a vám zamotá hlavu tak, že budete moci zase začít od začátku s vymýšlením, jakou cestou se bude kniha ubírat dál.

Pro větší nadhled je příběh psaný z pohledů několika různých postav. Bohužel jednotlivé kapitoly nejsou nijak označené, takže když se autorka rozhodne začít nějakým delším popisem, může se stát, že budete chvilku tápat, skrze koho to vlastně sledujete veškeré dění.

Co ale ještě stojí za vypíchnutí, je rozhodně zpracování postav. Na to, že se jedná o autorčin debut, jsou postavy skvěle napsané a téměř okamžitě vám přirostou k srdci. Jejich chování působí reálně a hlavně uvěřitelně. Dokonce i chemie mezi hlavními hrdiny funguje na jedničku. Jejich vzájemné popichování vám vykouzlí úsměv na tváři a dostane z vás i nějaké to rozněžnělé „ách“.

Takže i když hlavní roli hraje v příběhu politikaření, čtenáři se zde dočkají začínající romantické linky, několika akčních soubojů a vtipných situací, kterými si vás kniha určitě získá.

Po přečtení knihy je jasně vidět, že Siri Pettersen má velký talent a Ódinovo dítě je povedenou prvotinou, které díky napínavému konci naláká na další díl.

 

Pokud máte chuť na trošku obsáhlejší fantasy knihu ze severského prostředí, bude Ódinovo dítě skvělá volba. Originálně pojatý příběh se spoustou nečekaných zvratů vás vtáhne do nelehkého života patnáctiletého děvčete, které bojuje za svůj život, a vy budete napjatě čekat, jak to všechno dopadne.

KOUKNI SE  Recenze: Slyším tě všude - telepatie jako recept na lásku?

 

Siri Pettersen: Ódinovo dítě, nakladatelství Host, 2016, 568 stran.

Knihu koupíte ZDE.

Eliška Richterová

 

Tags: , , , , ,


About the Author    Back to Top ↑

    Dobré knihy