Recenze: Lovec králíků

Znáte takový ten pocit, kdy se vám do hlavy dostane vtíravá melodie z nějakého psychologického thrilleru a vy, ač nechcete, jste stále nuceni si ji pobrukovat?

Z knihy Lovec králíků si pro změnu odnesete básničku o bílých králíčcích, kterou rozhodně nikdy nebudete chtít slyšet naživo. Všechny oběti lovce králíků ji totiž slyšely krátce před svou smrtí.

Kniha Lovec králíků je součástí detektivní série. Předchází jí knihy Hypnotizér, Paganiniho smlouva, Svědkyně ohně, Písečný muž a Stalker. Nemusíte se bát, že byste si knihu nemohli přečíst samostatně. Ačkoliv životní příběh kriminalisty mapují všechny díly postupně, hlavní detektivní děj je v každé knize jiný. Ani Lovec králíků tedy není žádnou výjimkou. Právě obliba této populární série z dílny dvou manželů, které můžeme nalézt pod pseudonymem Lars Kepler, byla tím hlavním důvodem, proč byl Lovec králíků na pultech knihkupectvím tolik očekávanou knihou. A věřte tomu, že čekání se opravdu vyplatilo. Pokud máte rádi napínavý děj, nečekané zápletky, nepředvídatelné návaznosti jednotlivých postav a jejich osudů, pak budete z Lovce králíků nadšeni.

Málokdy se člověku stane, že přečte jednu knihu na jeden zátah a obzvlášť v případě, kdy se jedná o takto obsáhlou knihu jakou Lovec králíků bezesporu je. Svižný styl psaní a napínavý příběh vás ale nenechá ani na okamžik vydechnout a vy budete muset číst dál a dál, dokud případu nepřijdete na kloub. Knihou nás doprovází detektiv Joona Linna, se kterým jsme se mohli setkat ve všech předchozích dílech série. Nyní jej ovšem zastihneme ve vězení, kde se pomalu ale jistě smiřuje s tím, že jeho kariéra detektiva je definitivně u konce. A jak asi tušíte, nebude to tak úplně pravda.

KOUKNI SE  Sheeleana Aiyana: Staň se tou pravou

Hned v úvodu knihy totiž dojde k vraždě ministra zahraničí. Mezi okruh podezřelých se dostane i člověk, který se nachází ve stejném vězení jako Joona. Tím se pochopitelně spustí celý spletenec zajímavých osudů, nečekaných zvratů a překvapení. Tomu nasvědčuje od samého začátku Keplerův tradiční vstup do děje. Společně s první kapitolou se dostanete do spárů dokonalých úderných vět, propracovaných charakterů postav a především napínavé zápletky, která vám zkrátka nedá spát. Pakliže byly předchozí díly této série označeny právem za bestsellery, pak Lovec králíků rozhodně nebude výjimkou.

Host
Manželé, které můžeme v knižním světe nalézt pod jménem Lars Kepler

Pokud jste četli knihu Deset malých černoušků od Agathy Christie, můžete si všimnout jistých podobností s Lovcem králíků. Kepler je však originální v tom, jak bravurně si dovede pohrávat s detaily, a jak šikovně umí do svých děl zakomponovat aktuální problémy severských zemí. V jeho díle můžete sledovat atraktivní spojení akčního thrilleru s detektivním románem. Ve své knize čtenářům nabízí jak promyšlené postupy kriminalistů, tak celou řadu možných podezřelých, falešných stop a nepatrných detailů, které však v závěru pochopitelně mají největší důležitost. Vyzdvihnout je třeba také šikovné zapojení terorismu do celého děje, jelikož to není pro severské detektivky zrovna typické. I v tom tkví významnost Keplerova jména ve světě současných autorů detektivek, kde mu zcela právem patří jedna z předních příček.

Simona Magdová

Knihu můžete zakoupit ZDE

Lovec králíků, Lars Kepler, Host, 2017

ZÁVĚR
Hodnocení
9
Předchozí článekŠest důvodů, proč hráči milují Mass Effect
Následující článekRecenze: Papež a Mussolini – když dobro a zlo nestojí proti sobě
recenze-lovec-kralikuStrhující detektivní thriller, který vám ani na okamžik nedovolí vydechnout.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × three =