>
 

Aktuality

vydáno 5. 08. 2017

Prewiew: Metro Exodus opouští tunely Moskvy a objevuje krajinu Ruska

Oblíbili jste si ruskou sřílečku z postapokalyptické matičky Moskvy? Máte rádi temná zákoutí, klaustrofobicky úzké chodby a zmutované bytosti, které vám jdou permanentně po krku? V tom případě je pokračování kultovní first-person akce Metro Exodus právě pro vás!

Předchozí díly byly kvalitní jak po vizuální, herní, tak i po příběhové stránce. Není tedy divu, že se autoři pouští do dalšího pokračování, které bude opět volně inspirované původní knižní předlohou. Tentokrát se ale náš hrdina dostane z polorozpadlé Moskvy dál. Bude prozkoumávat přírodu a ostatní malá města nebo vesnice. Autoři opět slibují to, co jsme měli na předchozích dílech tak rádi – silný příběh, výrobu různých zbraní a v neposlední řadě hromadu stealth nelineárních misí.

Zemři nebo žij

Příběh bude prý tak moc nelineární, že vaše postava bude rozhodovat i o tom, kdo a kdy umře. Nebude tu tedy špatné řešení, kdy vás hra pozastaví, protože osoba o které jste se měli starat, náhle zemřela. Hra bude plynout dál a konců bude tedy pravděpodobně více. Konečně, protože pokud si nějaká hra zaslouží hrát vícekrát, je to právě Metro.

Vlakem na cestách

Po Rusku se budeme pohybovat i na delší vzdálenosti. Čeká nás i denní a noční cyklus. Časové rozmezí nám nabídne všechna roční období, zakončená hutnou atmosférou nukleární zimy. Abyste měli nějaké místo, kde budete moci přežívat a mít i k dispozici místo, kde složíte svou unavenou hlavu. Tím místem je pojízdná lokomotiva jménem Aurora (jak symbolické), se kterou budete projíždět rozsáhlý svět.

KOUKNI SE  Víkendová akce key4you je něco pro nostalgiky a milovníky survival her

Kromě gameplaye a pár obrázků je zatím projekt Metro Exodus zahalen radioaktivní mlhou a nám nezbývá nic jiného než čekat, jak moc se Metro povede. Doufejme, že se tu chystá malá revoluce.Adam Dvořák

Tags: , , , ,


o autorovi    Nahoru ↑

    Dobré knihy