Představitel Hellboye se v novém filmu převlékl za ženu

Neobvyklá komedie Frankie Go Boom režiséra a scenáristy Jordana Robertse, vypráví příběh Franka Bartletta (Charlie Hunnam), který se v poušti skrývá před svou rodinou pod záminkou psaní knihy. Zajímavou roli si zahrál Ron Perlman. Jeho Phyllis je trangender osoba, což je pro představitele Hellboye první zkušenost s podobnou rolí. Jak se s převlekem za ženu vypořádal a jak se k takové roli tenhle drsňák vlastně dostal? Přečtěte si rozhovor!

 

Když jste se o téhle roli dozvěděl, zdálo se vám to jako naprosto šílená myšlenka?

RON PERLMAN: Ne. Požádali mě, abych si přečetl scénář kvůli roli Jacka, kterého nakonec hraje Chris Noth. Zbožňoval jsem tu roli, ale něco na Phyllis mě zaujalo. V první řadě mám takovou potřebu zkusit úplně všechno, než umřu. Víte, ten starý seznam toho, co mám splnit. Nikdy předtím jsem ženu nehrál a jestli někdy byla nebo bude nějaká ženská role, kterou můžu hrát, tak je to jedině Phyllis. Nejspíš to bylo proto, že má tu druhou identitu, počítačového hackera Phila. Jako by říkala “Seru na společnost!”. To pro mě byl začátek. Od strany 3 jsem věděl, že v tom filmu chci hrát, protože byl vtipný. Jenom jsem nevěděl, že budu hrát Phyllis, dokud mi ta postava nedala facku, abych si jí všimnul.

Jaký byl váš první dojem ze scénáře?

PERLMAN: Byl to nejvtipnější scénář, jaký jsem kdy četl, co si pamatuju. Spoustu komediálních scénářů nepobírám, takže možná jsou některé z nich vtipné, ale tenhle mě skutečně oslovil. Byla to perfektní práce mezi natáčením 3. a 4. sezóny seriálu Zákon gangu. Byl to způsob, jak si trochu vyčistit hlavu po roli Claye Morrowa pět měsíců v roce.

A už jste někdy předtím uvažoval o tom, že si zahrajete ženu?

PERLMAN: Ne, nikdy mě to nenapadlo. Ale je pravda, že zbožňuju posunovat hranice toho, co všechno dokážu. Rád se dostávám do situací, které jsou velmi nepohodlné. Ale nenapadlo by mě, že to bude zrovna Phyllis, která se stane tentokrát tou výzvou.

Napadlo vás, co si budou vaši fanoušci myslet, až vás v téhle roli uvidí?

PERLMAN: (Scénárista/režisér) Jordan Roberts mi řekl, že už má spoustu zajímavých ohlasů od fanoušků Zákonu gangu. Prý jich byla většina pozitivních. Nevím, jestli je to pravda, nebo jestli mi to řekl jen proto, abych se cítil líp.

Cítil jste větší tlak, když jste věděl, že postava Phyllis je inspirována bratrem Jordana Robertse, ze kterého je nyní žena?

PERLMAN: Myslím, že mi to řekl až potom, co jsme dotočili. Myslel jsem, že to prostě vzešlo z jeho fantazie, jako všechno ostatní v tom filmu. Ale najednou jsem zjistil, že v tom je mnohem víc, je to paralela s Jordanovým životním zážitkem. Film je tak nahraný a plný fantastických postav, že se mi zdálo, že to prostě musí být vymyšlené. Ale pravda je někdy podivnější než fikce. Phyllis není jenom transvestita. Je transgender. Nechtěl jsem hrát jen chlapa, co se převlíká. Když už, tak chci hrát chlapa, který je žena.

Zabýval jste se hodně vzhledem Phyllis?

PERLMAN: Když se mě zeptali, jakou barvu rtěnky chci, řekl jsem: “Hellboyovskou červenou.” To bylo jediné rozhodnutí, které jsem musel ohledně vzhledu udělat. Měli tři nebo čtyři paruky a ta, kterou nakonec mám, je asi nejnudnější. Ale taky nejrealističtější. Výběrem realistické paruky jsme se rozhodli pro určitý přístup k postavě Phyllis. Protože někdo, kdo tímhle vším chce projít a změnit si pohlaví, to asi bere dost vážně. Na tom, jak Phyllis vidí svoji sexualitu, není nic srandovního. Stává se ze mě Nietzsche.

Jak dlouho jste byl na place?

PERLMAN: Skoro všechno, co na plátně ode mě uvidíte, jsem natočil za jeden den. Ale potom tam je ten telefonát, kdy Charlieho postava je v poušti a přemýšlí, co dál se životem. Měl volat matce, ale ve střižně Jordan zjistil, že bližší vztah než s matkou má s Phyllis, a tak se rozhodl tu scénu přetočit. Potom jsme přišli na spoustu dalších věcí, které nás během natáčení nenapadly. Byla to evoluce vztahu těch dvou lidí. Začalo to jako prostá komedie a najednou tam byly ty motivy výchovy. Phyllis moc dobře ví, jaké to je, když vás svět považuje za někoho jiného, než kým jste. V tom jsme viděli zlatý důl a snažili jsme se vydolovat co nejvíc.

Uspokojuje vás, že Zákon gangu je nejen nejlépe hodnoceným seriálem kanálu FX, ale i stále stejně oblíbeným i v páté sérii?

PERLMAN: Je to určitě nejúspěšnější projekt, kterého jsem se kdy účastnil. Jsem hercem 40 let. Vím, že takovéhle trefy do černého jsou spíš výjimkou potvrzující pravidlo. Očekávám, že ne všechno, co natočím, bude někoho zajímat. A proto nejsem nikdy zklamaný z reality. Takže když něco opravdu vyvolá odezvu a tak dlouho to pokračuje, je to pro mě naprosto exotický úspěch. Za těch 40 jsem opravdu nic podobného nezažil. Takže se to snažím neposrat.

Máte skvělou spolupráci s Guillermem del Torem. Bavil jste se s ním o nahrávání hlasu do Pinocchia?

PERLMAN: Nebavili jsme se o tom, ale on vždycky zavolá den předem a řekne: “Fajn, takže začínáš zítra v 1 odpoledne.” “Co jako?” “No tak, ty sráči! Hraješ Pinocchiova strejdu.” “Vážně? Tos mi neřekl.” “Ne?! No, tak teď už to víš! Takže v 1! Musím jít. Čau!” Nechce mě zapojovat do příprav. Musí toho tolik udělat. A když už se mu podaří přemluvit studio, že můžu hrát tuhle roli, až v tu chvíli se mi zmíní, že to hraju. Řekne: “Sedm let jsem na tomhle pracoval, ale až dneska ti říkám, že ta role je tvoje.” To se stalo i s Hellboyem. Sedm let mu trvaly přípravy, a udělal si spoustu nepřátel. Říkali, že je blázen, že já nejsem výdělečná hvězda. Že proti mně nic nemají, ale že tohle je přece série za 100 million dolarů! Ale ten blázen na tom trval. Je to velký snílek. A to z něj dělá tak skvělého filmaře.

 

Frankie Go Boom v českých kinech nejspíš neuvidíme, Zákon gangu  ale můžete sledovat v televizi na Prima Cool.

 

Zdroj: www.collider. com

Klára Scholzová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × 5 =