Pět filmových chyb v seriálu Hra o trůny

Hra o trůny je fenoménem dnešní doby. Jedná se o rozhodně nejpopulárnější seriál všech dob. To je naprosto bez debaty. HBO, které se začalo produkcí seriálů zabývat již na počátku tohoto století, prostě umí dělat svou práci dobře. Ukázkou je například i Bratrstvo neohrožených. Hra o trůny je fantasy dramatický seriál na motivy knižní ságy od George R. Martina. Seriál už svou knižní předlohu několikanásobně přerostl a je držitelem nespočtu ocenění. Venku už je šedesát hodinových dílů. I když se ovšem jedná o tak úspěšný seriál s obrovským rozpočtem, zkuste si všechno udělat na 100%. Při takové filmové metráži je jasné, že se do záběrů občas vloudí nějaká ta chybička. Podívejme se zde dnes na pět takových.

1. Catelyn Stark

Catelyn Stark se v osmém díle první série opětovně střetává se svým synem Robbem a jeho jednotkami. V prvním záběru mu dává ruku na hrudník. V dalším záběru už ji tam však nemá a vypadá to, jakoby Catelyn ruka rázem zmizela.

2. Daenerys

Hned v druhém díle jsme konfrontovaní s krutým osudem překrásné Daenerys. Ta na svém oři smutně vyhlíží lepší zítřky. Ví totiž, že její nastávající Khal Drogo není zrovna dobrá partie. Když jí Ser Jorah utěšuje, její šaty se během dvou po sobě jdoucích záběrech nereálně pohybují.

3. Daenerys podruhé

Jakoby filmové chybičky mladou herečku Emilie Clarke v tomto seriálu pronásledovaly. Ser Jorah dává Daenerys tři knihy jako svatební dar. Když si je převezme, tak jejich hřbety jsou natočeny k její pravé straně. V následném záběru jsou ovšem na straně druhé. Že by si je takto rychle přehodila, je nemožné.

KOUKNI SE  8 hororových remaků lepších než originál

4. Bran Stark

Když slovutná rodina Starků pozoruje svého syna, jak trénuje lukostřelbu, je vidět klasický slaměný terč a je zde patrná díra, která je otiskem předešlé střely šípem. Tato díra se však záběr od záběru přesouvá dokola, jakoby obíhala terč proti směru hodinových ručiček.

5. Brienne z Tarthu

Brienne je jedinou dcerou lorda z Tarthu a válečnicí a ochránkyní domovské bašty. Při jejím souboji s Jamiem Lannisterem na mostě je během dvou po sobě jdoucích záběrech vidět chyba v držení meče. V prvním záběru ho má namířený proti svému sokovi a hned poté ho má takřka položený na ruce směrem doprava. Že by uměla takto rychle měnit bojové pozice, není úplně pravděpodobné.

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.moviemistakes.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno