Pět filmových chyb v seriálu Bratrstvo neohrožených

I když je to už pár let, tento seriál si musí pamatovat každý fanoušek válečných filmů/seriálů. Bratrstvo neohrožených je desetidílný seriál z produkce HBO z roku 2001. Seriál podle knihy Stephena Ambrose v produkci Stevena Spielberga a Toma Hankse pojednává o skutečných příbězích americké 101. výsadkové divize ve II. světové válce.

I když zde budeme dnes hovořit o filmových chybách, které se dostaly nepozorovaně, mimo bystré oči mistrů střihačů, až do televize, Bratrstvo neohrožených je vnímáno jako jeden z nejlepších válečných seriálů všech dob. Těm, komu náhodou tento seriál unikl nebo v té době nebyl ještě plnoletý, doporučuji seriál zkouknout. Podívejme se dnes na pět filmových chybiček, které v seriálu může pozorný divák spatřit.

5. Albert Blithe

Začneme jednou faktografickou chybou. A to dosti podstatnou. I když je seriál výborně propracovaný, obsahuje minimálně jednu historicky neakurátní chybu. Vojín Albert Blithe byl v seriálu střelen do krku a posléze nám bylo řečeno, že zemřel. Skutečný Albert Blithe však světovou válku přežil. Dokonce sloužil posléze i v Koreji.

4. Pohybující-se kulomet

Hned v první díle můžeme vidět scénu, ve které kapitán Sobel řve na vojína Christophersona. Vidíme za vyděšeným vojínem na stole ležet těžký kulomet. V dalším záběru se však přesune na jeho druhou stranu, jakoby ho někdo posunoval. Scény s pohybujícími se zbraněmi jsou dosti běžné ve všech filmech či seriálech. V tomto seriálu tomu není jinak.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

3. Poručík Dike

A máme tu další faktografickou. Tato je možná ještě horší než ta první. A to v tom, že poručíka Dika seriál líčí jako naprostého zbabělce. Ve skutečnosti byl však tento mariňák vlastně válečným hrdinou. Získal například Bronzovou hvězdu, a to hned dvakrát. Jako zásluhu za jeho obětavou vojenskou službu při osvobozování Holandska a Francie.

2. Brécourt Manor

Brécourt Manor je místo, které se stalo významným taktickým vítězstvím amerických výsadkářů při dobývání Francie. Malá jednotka vojáků proti německé artilerii by neměla mít šanci. Ale skvěle zvolená strategie znamenala 6. června 1944 porážku a ústup německých jednotek. Tato událost je zachycena i v Bratrstvu neohrožených. Významná a nakonec šťastná bitva je v seriálu v\líčená dobře, ale jeden nepatrný detail celou scénu kazí. Když se divák pozorně zadívá, tak mu dojde, že americká artilerie útočí na opačnou stranu.

1. Major Winters

V posledním díle přijímá major Winters kapitulaci německého Obersta. Ten mu jako „kapitulační dar“ nabídne Luger. Winters řekne původně, ať si ho nechá. Ve skutečnosti však major Winters pistoli přijme a ukáže ji i spisovateli Ambrosemu. Zjistí, že z této pistole se nikdy nevystřelilo. Winters ji střeží jako připomínku toho, co prožil. Dnes už pistoli střeží jeho potomci, jelikož major Winters zemřel roku 2011.

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.moviemistakes.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

14 − 9 =