Nové netopýří sólovce The Batman od Bena Afflecka hrozí zánik!

Nový Batmanovský snímek Oscarového režiséra Bena Afflecka je jedním z nejočekávanějších filmů příštího roku. A přestože studio Warner Brothers prahne po další sólovce o pravděpodobně nejikoničtějším superhrdinovi DC Comics, i tak je možné, že se tento projekt zhroutí.

Ještě než se podíváme na to proč, zapátrejme společně do nedávné historie a shrňme si všechno, co o připravovaném snímku víme. Jako první byl potvrzen Ben Affleck jako režisér, pomocný scénárista a hlavní herec. Poté bylo oficiálně prohlášeno, že The Batman bude název pro tento projekt. Krátce poté Ben Affleck nahrál na svůj Twitter zcela bez komentáře krátké video, zachycující typického záporáka Batmana, kterým je Deathstroke. Ten se ve své zbroji objevil na tajné základně Justice League a od té doby se stále mluví o cameu Deathstrokea v této letošní superhrdinské týmovce.

Deathstroke ve videu Bena Afflecka

 

Podle všeho by si tuto postavu měl vystřihnout Joe Manganiello, kterého můžete znát například ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Dále víme, že zahrát komisaře Gordona dostane příležitost herec J.K. Simmons, kterého můžete znát z filmů jako Whiplash, Spider-Man nebo Zúčtování. Co se týče data premiéry, to se neustále mění. Nejdříve se hovořilo o 11. září 2019. Nakonec byla premiéra stanovena o něco dřív, a sice na podzim příštího roku.

Ben Affleck prohlásil, že jeho cílem je vytvořit pro tento film zcela originální příběh na základě nejlepších momentů v komiksech. Přidal by ale k nim své vlastní nápady, aby diváci příběh neznali.

KOUKNI SE  Trailer na Jungle nabídne souboj Harryho Pottera s džunglí

Pozornost upoutalo nedávné prohlášení Bena Afflecka ohledně možného zrušení celého projektu. To šokovalo všechny nadšené DC fanoušky, kteří očekávají filmový návrat netopýřího hrdiny na filmová plátna. Slavný režisér prohlásil, že ještě stále není hotový scénář a on odmítá dávat film dohromady těsně před premiérou.

“Nechci psát a režírovat něco, o čem si myslím, že to nebude mít úspěch. Chci pro fanoušky Batmana vytvořit něco speciálního a originálního. The Batman není něco, co můžete pokazit a zůstalo by to bez povšimnutí.”, řekl Affleck při jednom z rozhovorů. Poslední věc, co DC potřebuje je další uspěchaný film, který skončí chladným přijetím ze strany kritiků i diváků.

Zkrátka Ben Affleck nechce riskovat přízeň svých fanoušků. Ta ho totiž stála opravdu hodně. V minulosti byl Ben Affleck kvůli pití alkoholu a gamblingu bulvárním terčem číslo jedna, a proto každý nepovedený projekt pro něj znamenal dočasný filmový odstup.

“Když je vám okolo dvaceti, částí vašeho života se stane dělaní chyb a učení se z nich. Já jsem ty své dělal všem na očích, místo toho, abych je dělal soukromě.”, prozradil Affleck v jednom z rozhovorů o jeho minulosti. Hollywood si opravdu nebral servítky a během několika let se mu kvůli jeho aférám nedařilo chopit jediné herecké příležitosti, která by zlepšila jeho pověst. To trvalo až do doby, než se svým přítelem Mattem Damonem napsal scénář pro snímek Dobrý Will Hunting, za který oba dostali Oscara a Zlatý glóbus.

KOUKNI SE  Trailer: Horor Limehouse Golem ukáže drsnějšího vraha než Jack Rozparovač

Studio Warner Brothers prohlásilo, že je ochotno dát do pozadí pokračování letošní Justice League, aby bylo místo pro projekt The Batman. Doufejme tedy, že Ben Affleck bude mít na vše dost času a DC konečně prorazí kvalitním superhrdinským trhákem.

Pavel Melotík

Zdroje: http://comicbook.com/dc/2017/01/01/ben-affleck-says-if-the-batman-doesnt-come-together-he-wont-do-i/

http://movieweb.com/the-batman-2018-release-date-ben-affleck/

http://comicbook.com/dc/2016/06/02/ben-affleck-says-his-batman-movie-would-be-an-original-story/

https://www.theguardian.com/film/2017/jan/01/ben-affleck-my-dreams-have-true-come-at-a-price

http://comicbook.com/dc/2016/10/24/ben-affleck-says-batman-is-not-the-kind-of-movie-you-can-fail-qu/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno