Dobré knihy

 
>
 

Knižní Nej

vydáno 2. 02. 2018

Knižní nej: 5 nejlepších knih pro „kočkomily“

Kočky, kočky a zase kočky. Tyto malé šelmičky si bezesporu získaly naši lásku i celé naše srdce po tisíce let. Jsou přítulné, oddané a i přesto mají stále svou vlastní hrdost. Můžeme si s nimi užít spoustu legrace i příjemných chvil odpočinku. Ať už doma máte přítulného kočičího miláčka či o něm zatím pouze sníte, rozhodně sáhněte po jedné z těchto knih. Spojíte tak vaši lásku ke kočičkami i dobrým knihám.

Z deníku kocoura Modroočka – Josef Kolář

Tato krásná pohádka určitě patří mezi knižní klasiky. Malý kocourek Modroočko vypráví nejrůznější příběhy, které zažil se „svým člověkem“. Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil seZ deníku kocoura Modroočka „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich náš kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z příhod už děti znají z rozhlasu i televize, nyní si o nich mohou pěkně číst v této půvabné knížce.

Slepičí polévka pro milovníky koček – Jack Canfield, Mark Victor Hansen Slepičí polévka pro milovníky koček-nová řada

Tato kniha obsahuje desítky pravdivých příběhu, jejichž hlavními hrdiny jsou kočky. Můžete se tak těšit na povídky plné kočičí něhy, lásky i hrdosti, které vás pobaví a někdy dokonce i dojmou k slzám.

Strakaté, mazlivé, pyšné, chytré, nezávislé, oddané, mourovaté, přítulné, černé, bílé, hravé, dovádivé, zrzavé, chlupaté, mazané, hnědé, lišácké, tichounké, umňoukané, plíživé, veselé, líné, vypasené, odvážné kočky, mícinky, číčy, kocouři, mackové, mourci, tygři, šelmy, koťata. Kočky žijí s člověkem už tisíce let. Jejich nezávislost, hrdost, přítulnost a roztomilost nás k nim vždy znovu přitahuje a zároveň vzbuzuje náš respekt. Přečtěte si desítky skutečných příběhů ze života, jejichž hrdiny jsou kočky.

KOUKNI SE  Knižní nej - Stephen King na obrazovce

Dewey

 

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět – Vicki Myron, Bret Witter

Kniha vypráví skutečný příběh kocourka Deweye, kterého někdo (jako malé kotě) vhodil do schránky na vrácené knihy. Ujme se ho vedoucí knihovny Vicky, díky které se Dewey stane trvalým inventářem knihovny. Postupně si kocour začne získávat srdce všech místních čtená

 

řů a začne jim pomáhat zapomínat na každodenní starosti.

 

Dalajlamova kočka – David Michie

Nešťastný osud malého kotěte přeruší samotný dalajlama, který se maličkého kotěte ujme. V knize kočka líčí svůj každodenní život, který tráví v těsné blízkostiDalajlamova kočka samotného dalajlamy. Společně s ním zažívá nejrůznější události a návštěvy mnoha vzácných hostů. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů.
„Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.

Kocour Bob – James Bowen

Tento román popisuje přátelství mezi chudým mladíkem a kocourem, který mu změní život. Jednoho dne nalezne hlavní hrdina (bývalý Kocour Bobbezdomovec) zraněného kocoura, kterého zachrání a dá mu jméno Bob. Kocour mu „na oplátku“ pomůže vysvobodit se z drogové závislosti a zároveň ho začne doprovázet na pouličních vystoupeních, kde zažijí mnoho dobrodružství. Brzy se z této nerozlučné dvojky stane zajímavá atrakce pro turisty.

KOUKNI SE  Knihy s magickou příchutí Orientu

Autor: Zdeňka Kudová

Tags: , , , ,


o autorovi    Nahoru ↑

    Dobré knihy