Čas na dobrodružství v Čechách, aneb pevný anální stisk baví děti

Máte někdy pocit, že v televizi nic nedávaj a vy mačkáte s nepřítomným výrazem čísílka od jedné do Šlágr TV a nazpět? Já mám takový pocit kdykoliv se vyvalím před obrazovku s potřebou příležitostné mediální masáže. Reklama na tampony, reklama na půjčku, reklama na vložky, reklama na půjčku a ještě několikrát do kolečka. Bezprizorně přepínám na umaštěném ovladači, přičemž se má mysl neubrání pojmům jako “hovadina” a “blbost”. Náhle se však ocitám v barevném světě plném duhy, hudby a smíchu a ne, není to Prague Pride. Info rámeček hlásí: Čas na dobrodružství!

zdroj

Jak animátor trochu tripu pozřel

Anglicky The Adventure Time – psychedelická animovaná bláznivina s podobou Pokémonů a nádechem humoru Simpsonů nebo Futuramy. Zhruba tak nějak vypadalo odpolední vysílání pro mě stále neprobádaného kanálu ČT Déčko. Obočí mi s každým dalším dialogem vystřelovalo do nekonečna a ještě dál. Přes všechny ty večerníčky, kouzelné školky, Machy a Šebestové jsem se dostala k dialogům hojně zásobenými slovy “hustý”, “kámo” a “cool”, které užívají dvě hlavní postavy bojující se zlem – pes Jake a kluk Finn.

http://www.imdb.com/title/tt1305826/mediaviewer/rm835853568
zdroj

Doposud jsem se s vrcholem uvolněnosti v našem audiovizuálním médiu veřejné služby setkala u Simpsonů, a to poprvé, když ještě nesly titul jako “ten nejsuprovější seriál hned po Přátelích na ČT 1”. Každopádně Čas na dobrodružství posunul hranice do jiné dimenze. Doslova. Celý se odehrává v postapokalyptickém světě, ve kterém je možné naprosto všechno. Žlutý pes Jake měnící tvary, velikosti a snad i barvy se chová a mluví jako znalý třicátník, kterého doplňuje “Finn the human” – jediný živoucí člověk v pubertálním stádiu na planetě Ooo. Celé je to vlastně postavené na hlavu, šílené, ujeté, chujovina (jak by pravila má matka a možná mnoho dalších).

Můj absurdní objev na ČT Déčku mě uhranul, ale The Adventure Time v originálním znění mě naprosto odrovnal, nebo jak by řekl Finn “It blows my mind!”. Šílenost úměrně stoupá s počtem zhlédnutých epizod a nebudu lhát, po nějakém tom pivu, vínu či lihu je s tímto fantasmagorickým světem ještě větší sranda. Obzvlášť, když si dáte před spaním epizodku s duchem, který vás naučí jak sebrat míček zadkem:

 

Samozřejmě nejde jen o správnou techniku pevného análního stisku. Blbiny se různí na škále od prdění po drum’n’bassové trsání s broukem:

 

Nejkrásnější je ovšem skutečnost, že Čas na dobrodružství mohou sledovat dvě naprosto odlišné generace a ani jedna se nudit nebude. Úchylnost a originalita se v programové skladbě naší současné televizní scény příliš často nevidí, a proto je škoda, že seriál vyplňuje vysílání jako desetiminutová okrajovka na kanále pro nejmenší. Samozřejmě požadujeme kvalitní zpravodajství, počasí a informace o dopravě, ale i dospělá mysl zmítaná korporátním světem a větami „Marto, to cashflow chci mít na stole do pátku“ potřebuje probudit své vnitřní dítě.

Psychická vyváženost autorů je sice na pováženou, o újmě na dětech ale silně pochybuji. Ve finále stejně zvítězí dobro nad zlem, princezny jsou zachráněny a vesmír je opět v rovnováze.

Takže nebuďte v zajetí své staré duše!

 

princess
zdroj

 

Čas na dobrodružství (TV seriál)
USA Adventure Time
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy
Režie: Larry Leichliter, Kent Osborne, Elizabeth Ito
Scénář: Pendleton Ward, Kent Osborne

 

Endžl

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × 2 =