5 špatných herců, kteří zvládli jednu roli dokonale

Ne každý je dobrý herec. Někteří herci před kamerou působí uvolněně a přirozeně asi jako cvičená opice s elektrickým obojkem před publikem cirkusového představení.To, že jste špatný herec vůbec neznamená, že se nedostanete do výšin hollywoodských svahů. Musíte mít jen štěstí na to, že se jeden z vašich prvních filmů stane opravdu světovým hitem. Dalším krokem je už jen dostatečně nízká dávka sebereflexe a velká dávka zoufalství, která vás několik dekád udrží na výplatních páskách producentů. Přináším vám smutný seznam hvězd, kterým se za život opravdu dobře podařila jen jedna role.

Marlon WayansRequiem za sen

Abych nejdřív potvrdil, že Wayans je špatný herec, odkážu vás na příšernou „parodii“ Padesát odstínů černé. Tenhle antivtipný film vděčí za svoje hřebíky do rakve mimo jiné taky Wayansovi v hlavní roli. Ovšem jeden z jeho prvních filmů byl hit. Requiem za sen pojednává o životě několika drogově závislých postav a postupně sleduje rozpad jejich charakteru na dřeň hnusu. Právě tady si Wayans vyzkoušel něco jiného, než trapné komedie. Možná právě proto mu role tak sedla a nechala ho dobarvit rozsáhlý obraz obchodu s heroinem. Možná by si zasloužil další podobnou roli, kde by potvrdil svůj potenciál.

 

Adam Sandler – Komici

Adam Sandler je přesně ten druh herce, který se vám líbí, když jste na střední a jste zhruba stejní zamindrakovaní panicové jako on ve svých rolích. Dává vám malou kapku naděje, že se jednou dostanete té holce z béčka pod kalhotky. Pak vyrostete a zjistíte, že do kalhotek se dá dostat i bez Adama a že Adam je vlastně i dost příšerný herec. Jenže jeden film se mu přesto povedl. Film Komici je jako holka, co říká „dělej si co chceš“ – všechno to vypadá dobře a dá se u toho zasmát, ačkoliv jeden z hlavních aktérů brzo umře. Tato zajímavá fúze komedie a dramatu stojí za zhlédnutí. 

 

KOUKNI SE  Pět filmových chyb v seriálu Breaking Bad

Vin Diesel – Strážci galaxie

Diesel neumí hrát převážně proto, že to nikdy nedělal. Působí spíše jako akční figurka, kterou dávají k dětskému menu v nějakém mexickém McDonald´s. Všichni ho známe ze série Rychle a zběsile. Jenže právě v té nemá skoro žádný pořádný prostor ukázat svůj komediální talent. Jeho práce se skládá z drsné grimasy a slova „rodina“. Jenže jako neukecaný Groot ze Strážců galaxie si musel procvičit i jiné obličejové svaly při křiku do mikrofonu. A šlo mu to skvěle. Kouzlo Groota zapůsobilo na celou škálu fanoušků. Jen rozšíření jeho slovníku nemůžeme ani v dalším díle očekávat. To ale nevadí! Vystačíme si s ikonickým „Já jsem Groot!“

Sylvester Stallone – Rocky

Stallone je jeden z těch, kteří se na vlně svého prvního úspěchu vezou po boku Gibsona a Forda do konce svojí plodné a nekvalitní kariéry. Jeho první pořádný film je legendární Rocky. Tehdy mladý scénárista a herec Stallone moc dobře věděl, proč má od producentů požadovat jako podmínku prodeje scénáře to, že bude on sám obsazen do hlavní role. Děti si od roku 1976 hrají na boxerskou hvězdu s rytířským chováním a odhodláním rvát se jako tygr. Rocky se navždy zapsal do filmové síně slávy, ačkoliv do ní už nikdy nevkročí ani nosem.

Jakub Kohák – Teorie tygra

Je potřeba se také podívat do naší kotliny! Kohák je skvělý sportovec a režisér videoklipů a sladkých reklam. Ale jako herec nestojí ani za starou trubku. Jedním z důkazů je propadák s názvem Instalatér z Tuchlovic, který do našich kin přijel na starém kole v právě uplynulém roce. Ale v tom samém roce spatřila světlo světa také úžasná komedie Radka Bejgara – Teorie tygra. Tam sice Kohák nehraje hlavní roli, ale o to více mu hraní jde. Trochu naivní a optimisticky smýšlející postava se k němu výborně hodí. Vede si obstojně i po boku takové kapacity, jako je starouš Jiří Bartoška. 

Jiří Makovský

KOUKNI SE  Nejočekávanější fantasy filmy roku 2018

csfd.cz, imdb.com

1 komentář

  1. Řekl bych, že tento příspěvek je spíše váš pokus o to proslavit stránku.Bohužel si myslím, že minimálně 3 jmenovaní herci, jsou výborní herci Adam Sandler, Vin Diesel, Stalone a další mají za sebou mnoho filmů, tudíž mnoho zkušeností a myslím si, že jsou to profesionálové a nezesměšňují filmy to špatně napsané filmy zesměšňují je.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno