5 NEJ kalendářů pro rok 2016

Září je tu, čas, kdy se v obchodech začíná objevovat pravidelná nabídka kalendářů na příští rok. Pokusila jsem se vybrat 5 nejlepších, neužitečnějších, nejmilejších a nejkrásnějších. V potaz beru praktičnost, vzhled a to, jakým způsobem nám zpříjemní život. Každý z vybraných kalendářů má nějakou přidanou hodnotu, díky které se dostává na pozici TOP 5.

 

1500042-Synergie-Dokazes to Đ kalendar 2016 blok-BC.inddLouise L. Hay: Láskyplný rok 2016

Otáčecí stolní kalendář sice nemá místo na psaní poznámek, ale nabízí velmi milé každodenní afirmace. Je to spíš takový polibek na každý den než úplně kalendář. Faktem je, že když si každý den věnujete alespoň několik vteřin, neřku-li minut, právě tomu, co autorka na ten který den nabízí, zcela jistě budete mít na dosah ruky slibovaný klid, harmonii a tedy i šanci, že se váš život bude ubírat lepším směrem. Nezáleží asi na událostech konkrétních, ale na tom, jak se k nim postavíme.

 

Louise L. Hay: Miluj svůj život 2016Miluj_svuj_zivot_2016_titulka

Nástěnný kalendář vyniká vysokou praktičností. Okénka o velikosti 3 x 5 cm jsou akorát pro denní záznamy každé rodiny. Poskytuje díky svému celoměsíčnímu rozsahu přehled o každém měsíci a navíc je ošperkován nádhernými obrázky Joan Perrin-Falquet, které zdobí všechny knihy Louise L. Hay. Nádherné, něžné, jako stvořené pro dívání se před spaním. Je to asi nejroztomilejší a nejněžnější kalendář z této nabídky TOP 5, kam se ale dostává díky své nesmírné praktičnosti.

KOUKNI SE  Knižní NEJ: Knihy, které vám změní život

 

 

largeŽofie Kanyzová: Lunární kalendář Krásné paní

To je naprostá klasika, která se už dlouhé roky objevuje na pultech a patří k těm nejvyhledávanějším. Osobně mám tento kalendář raději tehdy, jsem-li založena víc jako hospodyňka a „krásná paní.“ Lunární rady jsou založeny na zkušenostech našich předků (některé kalendáře jsou doplněny také přiloženou knihou) a měsíční a časové cykly tu určují dobu vhodnou pro různé kosmetické procedury, cvičení, vylepšení jídelníčku, kdy stříhat vlasy a kdy čistit pleť. Je to spíše kalendář pro ženy, které o své tělo i duši chtějí pečovat v souladu s měsíčním cyklem.

 

Lunární kalendář 2016 od nakladatelství Helmalarge (2)

To je on! Velký šampion. Také velmi prakticky popisuje lunární cykly, ale zaměřuje se více na psychiku člověka, na praktický život a na to, v jakém duchu se asi budou jednotlivé dny vést. Sama mám s tímto kalendářem několikaletou zkušenost a musím říci, že v procentu více než nápadném a náhodném, má tento kalendář pravdu. Je to skvělý otáčecí kalendář, který má navíc jednu výhodu pro konzervativce. Rok co rok má stejnou, ale naprosto stejnou obálku. Takže ho snadno a rychle vždycky najdete.

 

 

 

 

Alena Kárníková: Lunární kalendář 2016

Tak to je něco pro knihomily, kterým nevadí, že nebudou mít přehled o každém dnu. Zato je tu každému dni věnována hned dvojstrana. Každý den je tu rozebrán z mnoha hledisek od zdraví, po psychiku, kosmetiku, large (1)kosmické vlivy, astrologické vlivy, autorka vylepšuje každý den také nějaký sezónní recept. Má dlouholetou tradici a každý rok v něm najdete něco malého vylepšeného. Snad možná je škoda, že jde jen o paperbackové vydání, zasloužil by si mnohem víc. Ono ho svým způsobem můžeme orientačně používat i další roky, učit se z něj a je určitě velmi dobrým materiálem pro každého, kdo se zajímá o ezoterické vědy.

KOUKNI SE  Knižní nej: Kuchařky s vůní jara

 

Renata Petříčková

Úvodní foto: Pixabay.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno