10 překvapivých zajímavostí o masturbaci

Masturbace, sebeukájení, autoerotika. Ať už to nazvete jakkoli, je jasné o co jde a že byste u toho rádi byli sami.

Historie masturbace nebyla nijak růžová. Samotná činnost, teď už považovaná za nejen příjemnou, ale i prospěšnou, dříve platila za nemorální a život ohrožující hanbu. V očích společnosti z vás snadno udělala zlého odporného člověka a navíc u okolí vzbudila obavy o vaše duševní zdraví. Velmi populární se později staly pomluvy o vysychání míchy nebo nadměrném chlupatění rukou následkem onanie, které tu s námi byly až do poměrně nedávné doby. Teď, když už valná většina lidstva přijala, že masturbujícím jedincům nehrozí žádné fyzické (pokud tedy nejsou příliš… energičtí) ani psychické poškození, přesuneme se k deseti zábavným i poučným zajímavostem o této běžné instinktivní zábavě.

1) Lidé nejsou jediní…

Mysleli jste si, že jste jediný živočišný druh na téhle planetě, který má podobné potřeby? Omyl.ZhSCW4mP

Hlavně proto, že máte schopnost racionálně myslet, chodit a mluvit, byste předpokládali i v tomto směru naprostou odlišnost od ptáků, opic nebo třeba koní. Opak je pravdou. Právě ti všichni mají spolu s námi onanii rádi. Pokaždé, když se tato zvířata cítí na trochu té lásky, prostě to udělají.  Největším rozdílem mezi vámi a těmito milovníky potom není to, že neumíte létat nebo pádit jako oni, ale že vám na rozdíl od nich vadí publikum.

2) Jak často…

Jak často do měsíce lidé průměrně masturbují? Po prohlédnutí čísel z průzkumů na toto téma máme výsledek. Tady je: muži se sebeukájení oddávají více než ženy a začínají v nižším věku. Většina žen nezačne dříve než v pozdní pubertě nebo kolem dvacítky, dokud nejsou připraveny i na plnohodnotný sex. Důvodem pro ně také není primární potěšení, ale spíše pocit pohodlnosti ve vlastním těle a jeho poznávání. V kostce, ženy masturbují průměrně pětkrát za měsíc a muži si na soukromé potěšení vyhradí chvilku průměrně dvanáctkrát do měsíce. A teď upřímně, čekali jste vyšší čísla, že?

3) Pár slov o mazání…

Celý smysl autoerotiky je cítit se dobře „ve vlastní kůži“, zvýšit si sebedůvěru (i v ložnici) a objevovat, co je příjemné a co ne. Mnoho lidí ani nemusí dosáhnout orgasmu, úplně stačí, když se koncentrují na to, co jim dělá dobře. Ke zpříjemnění celého aktu může posloužit právě mazadlo, k použití lubrikantu by vás ale měly vést i zdravotní důvody. oqw7GWVxPokud ho nepoužíváte, nebo dokonce došlo na vlastní sliny, věřte, že nešlo o váš nejlepší nápad v životě. Tyhle dva případy mohou narušit rovnováhu „dobrých a zlých“ bakterií v intimních partiích a dokonce způsobit vznik infekcí, například kvasinkové.

KOUKNI SE  Co je astrální sex? Průvodce penetrací duše

4) Posilte si srdce…

Posílení srdce je především u žen velmi, velmi mírné. Ale něco přeci přináší. Vaše tepová frekvence se při sebeuspokojování zvyšuje, dech se zrychluje a dokonce se potíte. Sice nejde o žádný extra vytrvalostní sport, ale poznání, že mimoděk spojujete příjemné s užitečným, potěší nejednu sváteční sportovkyni. U muže se masturbace od sexu velmi liší. Když muži dojdou na vrchol „vlastními silami“, jejich tělo reaguje jinak než u styku ve dvou – jejich ejakulát obsahuje menší množství spermií a nepřináší obvyklé zdravotní výhody klasického styku. Nabízí však alespoň skromné procento jiných, jako snížené riziko cukrovky, zeslabení bolestí zad, snížení rizika infarktu a zvýšení lesku vlasů. A to taky není k zahození, takže hurá na to. Je to přeci pro zdraví.

5) Šikovný a užitečný vynález…

Víte, že byl vibrátor původně vynalezen k léčbě hysterie? Příznaky hysterie byly mdloby, únava, úzkost, deprese a emoční nestabilita. Jak na tuhle nemoc? Ženským vzrušením samozřejmě. Doktoři si „hysterické“ pacientky volali domů a tam pomocí „léčivé masáže“ společně bojovali proti zákeřné nemoci.

Opravdu, manželé platili jiným mužům za potěšení své ženy jen proto, že si jejich manželky neuměly užít sex. Sexuální stimulace však byla přijatelná pouze z medicínských důvodů. Někteří lékaři k léčbě neužívali klasický průnik (pozor, na scénu přichází vibrátor), ale speciální zařízení, původně přísně utajované jenom pro lékařské účely. To však proniklo do světa a brzy se širší veřejnosti představilo v jemných reklamních spotech v časopisech pro ženy. Tento druh léčby se ze současného pohledu neukázal být účinný, a to ani proto, aby se mohly klientky k ošetřujícímu dále vracet. Hysterie jako samostatná nemoc potom zastarala v roce 1950.

KOUKNI SE  "Spala jsem za jednu noc se 12 muži": Žena odhaluje, co se děje během sex párty

mSU1Z8Vi6) Králičí mánie…

Je nějaký důvod, proč se po světě potuluje tolik vibrátorů ve tvaru králíka? Ano! Většina žen vlastnících Rampant Rabbit chce prozkoumat svou sexualitu, to je jasné. Důvodem pro jeho zakoupení ale může být také obrovské haló kvůli mohutnému klitorálnímu orgasmu, který prý vyvolává. Tenhle podivínský králíček! Kdo by si pomyslel, že může být postelová pomůcka tak roztomilá.

Za králíkem stojí Japonci. V Japonsku je nezákonné vytvářet sexuální hračky, které skutečně vypadají jako penis, a tak hle, králík je na světě.

7) Lupínek prosím…

Zajímá vás story o tom, jak byly vynalezeny jedny velmi populární ranní cereálie?

John Kellog vynalezl Corn Flakes, tedy kukuřičné lupínky, ve snaze zabránit lidem v sebeukájení. Věřil, že onanie je škodlivá pro tělo i hlavu a neúmyslně vytvořil jedny z nejznámějších snídaňových lupínků na světě.

Pan Kellog byl horlivý aktivista proti praktikování masturbace. Mimo to byl také extrémně vysazený na samotný sex cornflakes– se svou manželkou kvůli tomu dokonce nikdy nenaplnili manželství a ve snaze vyhnout se styku zašel tak daleko, že raději adoptoval děti, než by se snížil k jejich nečistému zplození. Masturbace pro něho pak byla ještě o stupínek horší než soulož a měl z ní daleko větší hrůzu. Odpor a nenávist k ní ho také dovedla k vymyšlení termínu „sebe-znečišťování“, kterým ji označoval. A teď Corn Flakes. Myšlenka, že vytvoří nechutnou, nemastnou neslanou a neurčitou potravinu, aby přinutil lidi vyjít ven a žít svůj život (v překladu, zabránil jim doma pelešit nebo nedej bože masturbovat), byla jistě originální. Avšak za předpokladu, že nechutné ranní jídlo nebylo celý váš život a bavily vás i jiné věci nebo činnosti (třeba i sex), prostě nemohla fungovat. Lupínky i přes poněkud zcestnou historii všem chutnají doteď, takže nějakou službu společnosti Kellog vlastně vykonal. Jen ne takovou, jakou asi chtěl.

KOUKNI SE  Odhalujeme pro vás tři největší mýty o orálním sexu

8) Bylo, nebylo…

Pokud to bylo minulou noc, nebo před dvěma minutami, asi si pamatujete, kdy byla vaše poslední soukromá chvilka. Nebo ne?

U mužů se více než u žen vyskytuje jev, kdy při ejakulaci dochází k uvolnění některých neurochemických látek spojených s koncentrací a pamětí. Takže je možné, že i když jste si to dneska vážně užili, příští týden už nebudete vědět jaké, kdy, nebo jestli vůbec něco bylo. Možná i proto byla celá činnost tak dlouhou dobu považována za špatnou, rozpitý pohled a děravá paměť však v ukájení nikomu nezabránila, a pokud stojíte o přesný přehled, pořiďte si diář.

9) Pomoc a sebevědomí…

Trénink o samotě vám může v okamžiku „O“ v posteli notně vylepšit sebevědomí i výkon. Mnoho partnerů se urazí, když si ten druhý hraje jen se sebou, ale každý se občas potřebuje soustředit jen na své tělo. Pomocí toho jste taky schopni zjistit, co se vám líbí, a potom, když už jste v posteli ve dvou, můžete se protějšku pochlubit. Tahle tajemství vám nespadnou do klína z nebe. Autoerotika obecně zlepšuje sexuální život v delším časovém horizontu a dokáže vzkřísit a pořádně opepřit i jednotvárné milování v dlouholetém svazku. Takže směle na to.

j3I28CBA10) Mnoho až moc…

Když dojde na vlastní hrátky, neexistuje něco jako správné, špatné, příliš málo nebo příliš mnoho. Dokud jste zdraví, sexuálně uspokojení a sebevědomí, nikdo vás nemůže zastavit nebo nadiktovat „víckrát“. Nicméně, může nastat doba, kdy vám v masturbování zabrání psychický blok nebo dokonce mechanický problém. Pokud na sobě zpozorujete, že úplně vynecháváte tělesnou lásku, dlouhodobě odmítáte partnera a věnujete se jen sobě, nebo se dokonce funkčně nemůžete věnovat vůbec nikomu, ptejte se proč a vyhledejte odbornou pomoc. Stojí to za to.

Jitka Vorálková

www.whatculture.com, obr. www.prozeny.cz, www.studentnewspaper.org

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno